Powtórki przed maturą – język angielski

Matura zbliża się wielkimi krokami, dlatego to najlepszy czas, aby skupić się na powtórkach. Co zatem powinniśmy jeszcze opanować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Skuteczna nauka z pewnością przyniesie zamierzone efekty za kilka miesięcy.

Powtórki z angielskiego

Ważnym krokiem będzie przygotowanie zagadnień, które są wymagane na maturze. Następnie wybrać kilka tematów, w których nie czujemy się dobrze. Następnie warto stworzyć konkretnych plan działania. Organizacja czasu będzie kluczowa. Wszystko, co musimy powtórzyć, warto zapisać i rozplanować naukę na wybrane dni oraz tygodnie w miesiącu. Unikniemy uczenia się dużej ilości materiałów na raz. Taki sposób nauki nie tylko nie przynosi zamierzonych efektów, ale z pewnością sprawia, że wszystkie tematy zaczynają się nam mylić. Zwróćmy uwagę szczególnie na:

  • Słownictwo – wymagane na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Należy powtórzyć również zwroty, które będą przydatne podczas wypowiedzi ustnej.
  • Gramatyka – czasy przeszłe, teraźniejsze, przyszłe oraz wszelkie konstrukcje.
  • Rozumienie ze słuchu.
  • Czytanie tekstów (uzupełnianie luk, zadania typu prawda/fałsz).
  • Wypracowania – na obu poziomach mamy takie zadanie. Na maturze podstawowej jest to najczęściej e-mail lub wpis na blogu, a z kolei na poziomie rozszerzonych to artykuł, rozprawka, czy list formalny.

Kurs językowy – czy to dobre rozwiązanie przed maturą?

Wiele osób szuka ciekawych form nauki przed maturą. Dla niektórych jest to po prostu samodzielne uczenie się w domu lub poprzez korepetycje. Innym jednak dobrym rozwiązaniem może być kurs angielskiego. Z pewnością różni się nieco od standardowej nauki w domu. Tutaj mamy najczęściej do czynienia z pracą w grupach w określone dni oraz godziny w tygodniu. Pozwala nam to skorzystać z kursów, które dedykowane są specjalne pod maturzystów. Dlatego możemy na nich spodziewać się wszystkich wymienionych wyżej przez nas zagadnień. Skuteczna powtórka w obecności lektora pozwoli nam również wychwycić błędy, których nie można popełniać na maturze. Nauka angielskiego ProfiLingua w szkole językowej to dodatkowo przyjemny sposób spędzania swojego wolnego czasu, który mimo wszystko zostaje poświęcony na naukę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.