Co blokuje efektywną naukę angielskiego?

Nauka angielskiego nie jest trudną czynnością. Jednak jest kilka czynników, które uniemożliwiają Ci skuteczne uczenie się języka. W poniższym wpisie przedstawimy kilka nawyków, które hamują naukę angielskiego.

Odkładanie angielskiego „na później”

Odkładanie obowiązków oraz nauki na później nie sprzyja oczekiwanym rezultatom. W efekcie dochodzi później do kolejnego złego nawyków, który się z tym łączy, a mianowicie uczenie się wszystkiego na raz. Dlatego najczęściej warto rozplanować naukę w czasie, np. na dni lub tygodnie. Niekiedy uczenie się kilkanaście minut dziennie będzie lepsze niż nauka po kilka godzin w jednym dniu. Warto zatem wygospodarować choćby 15-20 minut dziennie. Wyrobisz sobie pozytywny nawyk codziennej nauki, która z czasem stanie się czymś zupełnie normalnym i nie będzie ona w niczym przeszkadzać.

Nauka wybranego materiału

Nauka jednego zakresu tematycznego to duży błąd. Zazwyczaj skupiamy się głównie na gramatyce. Innym razem jako główny cel obieramy sobie naukę jak największej ilości słówek. Uniemożliwia swobodną komunikację i posługiwanie się prostym, konkretnym językiem. Oczywiście gramatyka również jest ważna, ale powinna iść w parze ze słownictwem, czytaniem, mówieniem i rozumiem ze słuchu. Wszystkie te elementy powinny się ze sobą łączyć.

Oczekiwanie szybkich efektów

Wiele osób, rozpoczynając naukę języka angielskiego, oczekuje szybkich efektów. Poziomów zaawansowania jest sporo. Przejście z jednego poziomu do drugiego najczęściej wymaga dużo poświęconego czasu na naukę. Oczywiście, jeśli poświęcamy duże ilości swojego czasu na angielski, to z pewnością czas ten będzie znacznie krótszy. Jednak nie wpłynie on korzystnie na przyswajaną wiedzą. Nie każdy również ma predyspozycje, aby w szybki sposób nauczyć się wszystkich zagadnień. Wiele osób decyduje się na ProfiLingua kurs angielskiego. To rozwiązanie szczególnie dla tych, u których ciężko z motywacją. Jednak pamiętajmy, że mimo uczęszczania na zajęcia, powinniśmy również sami powtarzać i poszerzać swoją wiedzę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.