Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA
usmiechnieta-uczennica-kursy-jezyka-angielskiego

Angielski dla młodzieży

Jak pokazują kolejne badania, przeciętny gimnazjalista po kilku latach nauki języka angielskiego posiada szereg braków, które mogą spowodować problemy na dalszych etapach edukacji. Jak wspomóc dziecko w nauce języka angielskiego, aby mogło bez stresu przystąpić do czekających je po zakończeniu szkoły egzaminów?

Uczniowie gimnazjum mają za sobą dość długi czas obcowania z językiem angielskim, który jest częścią podstawy programowej nauczania. O ile młodzież dość dobrze radzi sobie z tłumaczeniem słówek, na których znajomość nauczyciele nadal kładą największy nacisk, o tyle znacznie gorzej w testach sprawdzających wiedzę wypadają umiejętności sprawnego posługiwania się językiem angielskim w mowie, piśmie oraz rozumienie ze słuchu.

Korepetycje czy kursy w szkołach językowych – jaki sposób nauczania sprawdzi się w przypadku młodzieży?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko realizowało swoje marzenia i osiągnęło jak najlepsze wyniki egzaminu maturalnego oraz dostało się na wymarzone studia. Niestety braki wiedzy z zakresów języków obcych mogą okazać się tutaj przeszkodą, która nie zawsze wynika z niechęci dziecka do nauki.

Tak naprawdę dużą winę za słabe wyniki młodzieży ponoszą nauczyciele oraz system nauczania, który nie uwzględnia indywidualnych potrzeb konkretnych uczniów i przewiduje zbyt małą liczbę godzin przeznaczonych na naukę języka. Przekazanie wiedzy zawartej w podstawie programowej duże grupie dzieci, brak podstawowych narzędzi nauczania w wielu szkołach oraz słabe przygotowanie nauczycieli, którzy zaraz po studiach zaczynają uczyć młode pokolenie, skutkuje słabymi wynikami i znacząco ogranicza zdolności przyswajania wiedzy nie tylko w szkołach publicznych.

Dobre przygotowanie nauczyciela, który potrafi zachęcić uczniów do nauki, w interesujący sposób przekazać wiedzę i zająć się problemami poszczególnych uczniów to podstawa skutecznej edukacji w każdej dziedzinie. W przypadku nauki języków obcych dobór metody nauczania jest szczególnie ważny, gdyż poznawanie języka, w którym nie porozumiewamy się na co dzień, sprawia wielu osobom znaczną trudność.

Z tego powodu najlepiej od razu zrezygnować z półśrodków i zamiast na prywatne korepetycje zapisać dziecko do dbających o komfortową i skuteczną naukę młodzieży szkół językowych. Takie rozwiązanie to opłacalna inwestycja w rozwój dziecka i choć zajęcia w szkole językowe są droższe niż lekcje dodatkowe u nauczycieli, to istnieje szereg możliwości uniknięcia dużych jednorazowych wydatków i między innymi rozłożenia płatności na raty, dzięki czemu każdy rodzic podoła wyzwaniu i zapewni swojemu dziecku niezbędne wsparcie w procesie zdobywania wiedzy i dążenie do jak najlepszych wyników w nauce.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Indywidualne i grupowe zajęcia

Gwarantowane efekty

Indywidualna obsługa Klienta

Kurs dopasowany do Twoich potrzeb

Dopasowany termin kursów

Możliwość kursów on-line