4 najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego

Uczysz się angielskiego i chcesz jeszcze efektywniej kształcić swoją znajomość języka? Z pewnością masz telefon komórkowy, z tym już niedaleka droga do tego, aby dobrze go wykorzystać. Wystarczy, że zainstalujesz aplikacje i będziesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie angielskiego. Nie wiesz, która apka jest najlepsza? Poznaj nasze TOP 4!

Aplikacje do nauki angielskiego: Duolingo

Królową popularności wśród aplikacji do nauki angielskiego jest właśnie Duolingo. Apka oferuje niezwykle przyjemny i intuicyjny interfejs. Sama nauka języka podzielona jest na etapy, a ukończenie każdego odblokowuje kolejne. Ta aplikacja będzie świetna dla osób początkujących, jednak dla tych zaawansowanych tempo nauki może być dość powolne. Ci, którzy posiadają pewną wiedzę i zasób słownictwa mogą się odrobinę nudzić i nie mieć możliwości zmiany etapów nauki na trudniejsze, dopóki nie odblokują tych łatwiejszych.

Aplikacje do nauki angielskiego: Quizlet

Quizlet to nietypowa aplikacja, ponieważ pozwala na samodzielne dobieranie treści, których chcesz się uczyć. Jest to tak naprawdę darmowa aplikacja do tworzenia fiszek. Program ma pięć trybów nauki. Używając trybu klasycznych fiszek można kategoryzować je na takie, które już poznaliśmy i te, które trzeba jeszcze powtórzyć. W programie znajduje się również zakładka „pisownia”, który pozwala trenować zapis poszczególnych słówek czy zwrotów. Największym plusem tej aplikacji jest z pewnością możliwość uczenia się tych słówek, na których nam najbardziej zależy, unikając przy tym tych, których znajomość nie jest nam potrzebna.

Aplikacje do nauki angielskiego: English Grammar Test

Ta aplikacja – jak mówi sama nazwa – przeznaczona jest przede wszystkim do ćwiczenia gramatyki języka angielskiego, którą sprawdza się w formie testu. Zaletą tej aplikacji jest to, że po wybieraniu błędnej odpowiedzi ukazuje się reguła, która objaśnia, dlaczego powinniśmy wybrać inną odpowiedź. Wytłumaczenie pojawia się w języku angielskim, co również można traktować jako plus, bo dzięki temu cały czas mamy kontakt z językiem obcym.

Aplikacje do nauki angielskiego: Reverso

Jest to aplikacja-słownik. Wskazuje nie tylko znaczenie pojedynczych słówek czy fraz, ale także wyświetla przykładowe zdania z jej udziałem. To narzędzie jest niezwykle pomocne przy pisaniu czegoś w języku angielskim, udzielaniu się na zagranicznych formach czy przy odrabianiu zadań domowych. Przy aplikacji Reverso można także zainstalować Reverso synonimy, która podpowiada zamienniki dobrze znanych i oklepanych słówek, dzięki czemu można poznawać wiele znaczeń dla jednego słowa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.