Business English – jak rozwijać biznesowy język?

Obecnie na rynku mamy dużą ilość kursów językowych. W tym również Business English czyli angielski biznesowy. Z pewnością przyda się w pracy, ale również na co dzień w kontaktach z zagranicznymi osobami. Jak szlifować ten język i co to właściwie Business English?

Business English w biznesie

Business English to zajęcia wybierane przez osoby, które chcą poszerzać swoją biznesową wiedzę. Jest to pożądany język szczególnie w niektórych branżach, jak: IT, marketing, handel, finanse, transport, czy sprzedaż. Przede wszystkim angielski biznesowy jest to jedynie specjalistyczne słownictwo. Dostosowany jest do zawodowej grupy. Dzięki nim komunikujemy się z innymi (klienci zagraniczni, firmy międzynarodowe), analizujemy wykresy i tabele, prezentujemy dane lub piszemy raporty. Wszystkie z tych zakresów wymagają poprawnej znajomości języka angielskiego z uwzględnieniem biznesowych zagadnień. BE będzie zatem przydatny szczególnie osobom, które szukają nowego zatrudnienia lub chcą usprawnić swoje kontakty z firmami i klientami.

Jak uczyć się Business English?

Z pewnością jedną z lepszych metod nauki BE jest kurs angielskiego ProfiLingua. Możemy odbyć go indywidualnie, w grupie lub razem ze współpracownikami. Zajęcia często także przypisane są do danej zawodowej branży, co skupia nas wówczas na konkretnych zwrotach i zagadnieniach. Lektor, który obecny jest na lekcjach, przybliża przerabiane tematy oraz ćwiczenia, a także prezentuje często ciekawe multimedialne materiały. Innym sposobem nauki BE są kursy online. Tutaj jednak musimy wybierać kursy, które sprawdzane są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Jeśli decydujemy się na samodzielną naukę w domu pamiętajmy, aby skorzystać maksymalnie z dwóch lub trzech materiałów. Nie zawsze muszą być to tylko podręczniki.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.