Czy angielskiego można nauczyć się po 60-tce?

Oczywiście, że można – wystarczy tylko chcieć. Wbrew pozorom nie ma tym nic trudnego, a tym bardziej nie istnieją żadne przeciwwskazania, by rozpocząć naukę również po 60. roku życia. Świetnymi dowodami na to są osoby starsze na emeryturze, które nadal studiują albo korzystają z życia innymi sposobami. Co więcej, może przynieść to nie lada korzyści, o których również opowiemy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego nie?

Oto pierwsze podstawowe pytanie – czemu by nie spróbować? Nauka angielskiego w późniejszym wieku nie jest absolutnie żadnym powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie należy być dumnym ze swojego zaangażowania i motywacji, której niejednokrotnie brakuje nawet osobom młodszym, które cały czas odkładają naukę angielskiego na potem. Nie ma nigdy niewłaściwego momentu na rozpoczęcie  kursu angielskiego dla seniorów. Do licznych zalet można zaliczyć przede wszystkim poprawę kondycji pamięci oraz koncentracji, które trzeba trenować niezależnie od wieku. Również jest to szansa na poznanie nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu wspólnie możecie kontynuować naukę angielskiego albo spędzać razem czas poza godzinami zajęć.

To także sposób na nudę w przypadku osób na emeryturze, które nie mogą lub nie chcą już pracować, a nie mają co zrobić z nadmiarem wolnego czasu. Wówczas kurs językowy będzie idealnym rozwiązaniem, gdzie będziesz miał okazje poznać podstawy angielskiego. Ćwiczenie na zajęciach i w domu jest również świetną formą relaksu dla naszego umysłu, kiedy może odpocząć i zaczerpnąć nowej, nieznanej dotąd wiedzy.

Od czego zacząć?

Na pewno musisz znaleźć w pobliżu siebie dobrą szkołę angielskiego, by nie musieć dojeżdżać do niej na drugi koniec miasta. To niestety bardzo często demotywuje i nie skłania do zapisania się na kurs. Gdy już jednak znajdziesz odpowiednie miejsce, możesz osobiście dowiedzieć się więcej o ofercie zajęć, które można zapewne odbywać w formie indywidualnego nauczania lub grupowego. Co więcej, powinieneś przejść przez egzamin wstępny, by lektorzy poznali Twój poziom znajomości języka oraz wszelkie braki, by móc prawidłowo dopasować Cię do odpowiedniej grupy i stopnia.

Następnie wystarczy już mobilizować się do przychodzenia na zajęcia, które powinny odbywać się kilka razy w tygodniu. Wtenczas kurs obejmuje jednocześnie naukę mówienia, słuchania ze zrozumieniem, czytania i pisania, a także opanowania podstawowych zasad gramatycznych. Wszystko za pomocą zwykłych ćwiczeń w grupach lub w parze z lektorem, a także za pośrednictwem materiałów pomocniczych w postaci komputerów. Może to już zabrzmieć dla Ciebie zatrważająco, ale gwarantujemy, że wszystkiego nauczysz się stopniowo. Nauczyciele są zobowiązani również do pokazania wszystkiego, czego osoby starsze mogą jeszcze nie rozumieć. O nic nie musisz się martwić, to oni zadbają o Ciebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.