Co obejmuje kurs konwersacyjny z angielskiego?

Pierwszy raz słyszysz o podobnym szkoleniu lub nie masz pojęcia na czym polega kurs konwersacyjny? Bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ akurat dzisiaj będziemy skupiać się wyłącznie na przygotowaniach, etapach i najważniejszych cechach tej metody nauczania, do której może dołączyć dosłownie każdy.

Czas trwania

Nie można generalizować, ale chcielibyśmy podać chociaż orientacyjny czas trwania kursu wraz z długością prowadzonych zajęć. Może to mieć duże znaczenie i interesować przynajmniej część naszych czytelników, ze względu na ograniczony czas wolny w tygodniu.

Najczęściej taki kurs składa się z 10 spotkań, które trwają od godziny do półtorej i mogą odbywać się raz lub dwa razy tygodniowo. Naszym zdaniem to optymalne rozłożenie w czasie, dzięki któremu możesz być na bieżąco z materiałem, skutecznie go utrwalić i zapoznać się z kolejnymi pomysłami do nauki.

Ćwiczenia

Podczas konwersacji z języka angielskiego przede wszystkim będziesz trenować swoje umiejętności poprawnego mówienia. To pewnie oczywiste, ale mowa tutaj nie tylko o samym opanowaniu zasad gramatycznych, by prawidłowo składać zdania, ale również dobrej wymowie. W czasie trwania kursu nabędzie odpowiednie nawyki, które ostatecznie wpłyną także na Twój akcent. Oczywiście, nie wszystkie reguły, których uczono nas w szkole są normalnie praktykowane na co dzień przez osoby anglojęzyczne. Oni podobnie jak my, przekształcają zdania, skracają je i stosują pewne skróty myślowe, dzięki którym łatwiej jest się komunikować. I tego właśnie też powinieneś nauczyć się na dobrym kursie konwersacyjnym.

Ćwiczenie polega również na nauce słuchania, bez którego ciężko byłoby o dalsze odpowiadanie na pytania. Musisz naturalnie rozumieć, co inni do Ciebie mówią, więc będziesz poznawać też najpotrzebniejszy zasób słownictwa, a następnie zaczniesz próbować wychwycić pojedyncze słowa z wypowiedzi lektora lub innego uczestnika. Dopiero po kilku spotkaniach będziesz na tyle pewny siebie i obeznany z językiem angielskim, że obca wymowa stanie się dla Ciebie zrozumiała i naturalna.

Różnorodna tematyka

Prowadzone w większości szkół językowych kursy konwersacyjne są podzielone na poszczególne działy tematyczne, dzięki czemu całej grupie łatwiej jest podzielić je i później odnaleźć się w różnych sytuacjach. Mowa głównie o codziennych okolicznościach, jak na przykład przejazd pociągiem albo lot samolotem, złożenia zamówienia w restauracji, złożenie reklamacji w sklepie albo wypowiedzenia w pracy czy też zwykłe zapytanie o drogę. Nieważne, czy wybierasz się właśnie na wakacje, do pracy za granicę albo do rodziny, warto umieć przewidywać różne ewentualności, by potem spokojnie i swobodnie móc przekazać innym ważne informacje, a także zrozumieć obce przekazy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.