Czym kierować się przy wyborze szkoły językowej?

Każdy ma zupełnie inne oczekiwania i potrzeby, a więc też będzie zwracać uwagę na odmienne propozycje w szkołach językowych. Jeśli jeszcze nie możesz się zdecydować i nie wiesz czego się spodziewać, zachęcamy do przeczytania artykułu. Przedstawiamy najważniejsze kryteria doboru szkoły, by wszyscy ostatecznie byli zadowoleni.

Oferta zajęć

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę, szukając odpowiedniej szkoły językowej jest właśnie propozycja zajęć. Mowa nie tylko o samym harmonogramie, choć wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualne dopasowanie czasu ćwiczeń do swoich pozostałych obowiązków, co oczywiście oferują niektóre szkoły językowe.

Poza tym trzeba pomyśleć nad formą zajęć – w grupie czy indywidualnie. Ten wybór należy już w zupełności do Ciebie, ponieważ niektórzy zdecydowanie wolą przebywać w większych grupach i uczą się wtedy znacznie lepiej, motywują do działania i mają z kim miło spędzić czas. Natomiast pozostali czują się bardziej komfortowo, gdy nie ma przy nich nikogo, oprócz samego lektora. Jest im raźniej i mogą też skupić się wyłącznie na swoich potrzebach, brakach w nauce i trenować to, co przyda im się w pracy, szkole i w życiu.

Rodzaje kursów

Teraz przejdźmy do samego znaczenia zajęć, które mogą być przystosowane do osób początkujących, zaawansowanych już, seniorów i młodzieży, dzieci i dorosłych. Musisz zastanowić się, do której grupy należysz i na czym Ci najbardziej zależy. W przypadku młodzieży można pomyśleć przykładowo o kursach przygotowujących do matury z angielskiego. W dodatku dla dzieci i młodzieży, które niekoniecznie chętnie same uczą się języków, polecamy szkoły z możliwością wyjazdów na obozy językowe. To świetna alternatywa do nauki i jednocześnie wspaniała zabawa. Twoje dzieci z pewnością nie pożałują z przyjemnością zaczną uczyć się angielskiego.

Również dla osób, które opanowały już angielski na poziomie zaawansowanym i chcą wiązać z nim swoją przyszłości, polecamy zapisać się na kurs angielskiego FCE. Jest to rewelacyjne i profesjonalne przygotowanie do zdania egzaminu oraz uzyskania oficjalnego certyfikatu FCE. Dla ludzi biznesu warto byłoby także zainteresować się specjalnymi kursami dla firm, które mogą tematycznie pokrywać się z daną branżą i przygotować pracowników do tworzenia i przedstawiania profesjonalnych prezentacji po angielsku.

Dla seniorów zajęcia organizowane są w zupełnie inny sposób, co wcale nie oznacza, że gorszy. Mają oni również szansę poznać angielski od przyjemniejszej i przystępnej strony, a przy tym poznać i zapamiętać najważniejsze zasady. Z kolei dla osób, którym ciągle brakuje czasu i ewentualnie chęci do regularnego przychodzenia na zajęcia, można zaproponować kursy online, podczas których będziesz pod stałą opieką lektora i będziesz mógł w dowolnym miejscu i czasie rozwiązywać zadania i przede wszystkim iść do przodu ze swoją znajomością angielskiego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.