Obóz językowy– w jakim wieku zapisać dziecko?

Większość dzieci swój pierwszy kontakt z językiem angielskim ma już w przedszkolu, następnie szerzej rozwija umiejętności w szkole. Ciekawą formą nauki jest obóz językowy, który odbywa się najczęściej w wakacje. W jaki wieku zatem warto, aby dziecko skorzystało z takiego wyjazdu?

Obóz językowy – zalety wyjazdu

Warto na samym początku wspomnieć o kilku zaletach obozów językowych. Przede wszystkim jest to ciekawa forma nauki połączona najczęściej poprzez zabawę i ćwiczenie angielskiego w różnych zakresach. Całodniowe zajęcia pozwalają oswoić się z językiem, a także rozwijać dotychczasowe umiejętności sportowe, kulinarne, naukowe, kulturowe, podróżnicze czy taneczne. Wszystko to oparte o konkretny plan dnia, bez którego nie mogłoby zabraknąć również zajęć z lektorem, który komunikuję się w dużej mierze po angielsku, aby dziecko przyswoiło język od razu.

Obóz językowy a wiek

Z pewnością wiele rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas, aby wysłać dziecko na obóz językowy. Zdecydować o tym powinni oczywiście rodzice, biorąc pod uwagę zainteresowania oraz chęć dziecka do uczestnictwa w takim obozie. Czy jest zatem jakiś określony wiek do uczestnictwa w obozie? Wiele szkół oferuje obozy językowe dla młodzieży już od 7 roku życia. Oczywiście wszystkie kursy podzielone są nie tylko na turnusy i miejsca, ale także na przedziały wiekowe. Dlatego mamy do czynienia z kilkoma grupami od 7 do nawet 17 lat. Możemy zatem zapisać nasze dziecko na obóz językowy, gdy ma ono 7, 9, czy nawet 16 lat. Wystarczy wybrać jedynie odpowiednią szkołę, która oferuje szerokie kursy pod względem wiekowym i tematycznym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.