Co warto wiedzieć rozpoczynając naukę angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to obecnie wręcz konieczność na wielu płaszczyznach. Usprawnia zdecydowanie komunikację w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak się zatem uczyć języka angielskiego?

Angielski – czy warto się go uczyć?

Na samym początku warto wspomnieć o zaletach z nauki angielskiego. Obecnie angielski to swego rodzaju uniwersalny język, a więc posługuję się nim dużą ilość osób w różnych miejscach na świecie. Można również w nieco alternatywny sposób rozwijać swój językowy warsztat. Poprzez czytanie książek, blogów i oglądanie filmów oraz seriali w wersji oryginalnej jesteśmy w stanie obyć się z językiem na tyle, aby skutecznie wynieść z niego słownictwo, akcent, czy rozumienie ze słuchu. Angielski przydaje się także w sytuacjach zawodowych, gdy ubiegamy się o pracę lub nasza firma zajmuję się daną branżą, gdzie język ten jest wymagany. Sama nauka wpływa również korzystanie na pracę naszego mózgu, koncentrację, myślenie, czy pamięć. Wszystkie te zalety nauki języka angielskiego mogą stać się motywacją do uczenia się na co dzień.

Wybór odpowiedniej metody nauki

Gdy już podjęliśmy decyzję o nauce angielskiego, warto zastanowić się nad odpowiednią formą zajęć.

  • Samodzielna nauka w domu

Ten rodzaj formy nauki angielskiego wymaga od nas przede wszystkim dużej ilości motywacji,  i systematyczności. W dodatku pojawia się szereg problemów: brak odpowiednich materiałów, niewłaściwie ćwiczenie wymowy i gramatyki, duża ilość popełnianych błędów oraz nieobecność osoby, która mogłaby kontrolować naszą pracę.

  • Kurs w szkole językowej

Zajęcia odbywają się w określone dni w tygodniu oraz w danych godzinach, a więc można odpowiednio zorganizować swój czas. Dodatkowo lektor, który jest obecny, weryfikuje naszą pracę, a także poprawia ewentualne błędy, uczy nowy rzeczy i prezentuje ciekawe multimedialne materiały. Najczęściej przyjmuje się, że nauka odbywa się grupach. Motywuje ona do działania, wchodzimy w interakcje z innymi, a także atmosfera na zajęciach jest lepsza. Warto jedynie wybrać odpowiednią szkołę językową, dlatego polecamy ProfiLingua, gdzie nauka języka będzie przyjemnością.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.