Nauka języka angielskiego online – wady i zalety

Istnieje wielu zwolenników nauki języka angielskiego online, ze względu na ogólnodostępność wielu typów kursów językowych. Jednak czy ta forma jest skuteczna i efektywna? W poniższym artykule przedstawimy wady i zalety tej metody.

Zalety

Pierwszą z podstawowych korzyści, jakie niesie za sobą nauka online jest ogólnodostępność w internecie.  Na internetowym rynku widnieje wiele stron oraz serwisów oferujących tę metodę nauki. Jest to nie tylko nauka od początku, uzupełnienie braków, czy powtórka danego przedziału materiałów. Pozwala to na ćwiczenie również danych partii i elementów zagadnień oraz uczenie się nowego słownictwa. Ponadto niektóre ze stron z nauką online oferuje nam również czytanie oraz pisanie, a także nawet mówienie. Należy również wspomnieć o tym, że nauka online może być nie tylko na laptopie albo jego stacjonarnym odpowiedniku, ale także na urządzeniach mobilnych takich jak: smartfon czy tablet. To duże ułatwienie dla osób, które chcą uczyć się w różnych miejscach bez konieczności zabierania laptopa ze sobą. Wiele aplikacji z fiszkami oraz powtórką słownictwa może być także dobrym rozwiązaniem.

Wady

Musimy zwracać uwagę na to, czy dany serwis jest bezpłatny, czy nie. Niektóre z nich najpierw oferują usługi za darmo, a potem okazuję się, że aby uczyć się dalej trzeba zapłacić. Ponadto sam kurs online nie zawsze wystarcza, ponieważ wówczas warto do niego sięgnąć jeszcze po jakieś podręczniki lub ćwiczenia, aby w dalszym ciągu utrwalać zdobytą wiedzę. Przede wszystkim wiele z tych stron, które proponują taką metodę nauki nie jest wiarygodnych oraz rzetelnych. Mogą na nich pojawiać się błędy, o których nie będziemy wiedzieć, jeśli dopiero co zaczęliśmy naszą przygodę z językiem angielskim albo nie mamy jeszcze o nim należytej wiedzy. To także brak osoby trzeciej, która mogłaby nam wskazać nasze błędy oraz pomóc w nauce. Idealną do tego osobą jest lektor, który najczęściej naucza na kursach językowych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą w efektywny sposób nauczyć się tego języka. Dlatego  szkoła angielskiego ProfiLingua będzie najlepszym wyborem, gdzie z pewnością nauka angielskiego przyniesie pozytywne skutki.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.