Nauka angielskiego na poziomie zaawansowanym w domu – jak się uczyć?

Nauka języka obcego w domu jest wygodna, możemy rozłożyć sobie ją na konkretne etapy i godziny. Jednak samodzielna nauka często wymaga od nas dużych pokładów motywacji i samozaparcia. Jesteś na poziomie zaawansowanym, ale chcesz nieco urozmaicić uczenie się języka angielskiego? Twój angielski jest dobry, ale uważasz, że mógłby być znacznie lepszy? Ten wpis jest dla Ciebie! Przedstawimy kilka wskazówki, dzięki czemu poznasz język na wyższym poziomie.

Na co zwrócić uwagę podczas nauki języka na poziomie zaawansowanym?

Z pewnością na tym etapie dobrze znasz najważniejsze zasady i konstrukcje gramatyczne, a podstawowe zagadnienia nie są Ci obce. Gdy znasz język angielski na poziomie zaawansowanym, warto się skupić się na poszerzeniu swojego słownictwa. To ono pełni ważną funkcję na tym etapie. Skup się na specjalistycznych zagadnieniach, nowych słówkach, wyrazach bliskoznacznych, synonimach, antonimach czy idiomach.

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj

Jeśli chodzi o czytanie, nie mamy na myśli tutaj zapoznania się z kolejnymi stronami podręcznika do nauki. Oczywiście możesz to zrobić, ale z pewnością szybko Ci się znudzi. Masz jakieś hobby lub pasję? Czytaj o tym na anglojęzycznych stronach. Zrezygnuj z poznawania informacji na polskich witrynach. Czytanie w taki sposób sprawi, że poznasz kolejne zagadnienia. Dzięki temu również połączysz przyjemne z pożytecznym, czyli naukę angielskiego i rozwijanie swojego hobby. Czytaj również książki po angielsku. Umożliwi Ci to zwiększenie swojego zasobu słownictwa.

Taka sama kwestia tyczy się słuchania i oglądania programów, filmów lub seriali.

Znajdź osobę, z którą porozmawiasz po angielsku

Na etapie zaawansowanym kluczową kwestią jest mówienie w języku angielskim. To podstawa, aby móc poprawnie komunikować się z innymi. Może uda Ci się wśród swoich bliskich lub znajomych znaleźć kogoś, kto dobrze zna angielski. Dzięki temu zaczniecie ze sobą rozmawiać, a także możesz przekazać swoją wiedzę drugiej osobie. Zdecydowanie rozwiniesz swój język poprzez mówienie i komunikację z innymi.

Fiszki mogą być przydatne

Podczas czytania czy oglądania filmów, jeśli tylko wyłapiesz słówka, których nie znasz, możesz je zapisywać na osobnych karteczkach i stworzyć fiszki. To świetne urozmaicenie nauki języka angielskiego. To nie tylko bardzo proste, ale przydatne na co dzień. Trudniejsze słownictwo nie będzie dla Ciebie już tak skomplikowane, a Ty opanujesz metodę ich przyswajania. Fiszki na etapie zaawansowanym to podstawa.

Naukę języka możesz także nieco zmodyfikować, zwłaszcza jeśli właśnie uczysz się w domu. Wybierz kursy języka angielskiego dla dorosłych ProfiLingua, gdy samodzielna nauka nie daje Ci satysfakcji. Poprzez zajęcia stacjonarne lub online z lektorem rozwiniesz się językowo.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.