5 powodów, dla których nauka angielskiego stoi w miejscu

Przerabiasz kolejne strony z podręcznika lub ćwiczeń, ale nie widzisz efektów swojej pracy? Nie zauważasz postępów nauki? Z pewnością wynika to z nieprawidłowej organizacji nauki, braku systematyczności czy pasywnej nauki. W poniższym artykule przedstawimy 5 powodów, dla których Twoja nauka stoi w miejscu. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Ci się uczyło i zaczniesz widzieć efekty. Zapraszamy do lektury!

Brak komunikacja i zbyt pasywna nauka

Jeśli w Twojej codziennej nauce brakuje rozmów z innymi po angielsku, to z pewnością postępy nie będą zadowalające. Czytanie artykułów czy wypełnianie kolejnych ćwiczeń nigdy nie dadzą takich efektów jak rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Wypowiadaj na głos słówka i wchodź w interakcję z osobami, które znają angielski oraz są chętnie, aby Ci pomóc. Spraw, aby Twoja codzienna nauka była różnorodna i ciekawa – nawet nuda w nauce bardzo szybko demotywuje.

Brak systematyki w nauce

Powtarzanie, powtarzanie i jeszcze raz powtarzanie! To podstawa. Chcesz przyswoić słówka czy konstrukcje gramatyczne? Ich nauka na pamięć jednego dnia nie wystarczy. Musisz również ćwiczyć zdobyte umiejętności w kolejnych dniach. Dlatego systematycznie powtarzaj materiał, którego się nauczyłeś. Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie na powtarzanie, aby móc wszystko zapamiętać. Bez powtórek to, czego się nauczyłeś bardzo szybko ulotni się i w efekcie będziesz musiał nauczyć się tego jeszcze raz.

Jesteś na etapie zaawansowanym

Nauka angielskiego na początku wygląda świetnie, mamy motywację, odpowiednie materiały – wiemy, jak zacząć pracować. Schody zaczynają się w momencie, gdy poznajesz coraz trudniejsze słownictwo, bardziej złożone i uczysz się języka na etapie zaawansowanym. Nauka na takim etapie wymaga przede wszystkim większej ilości czasu i wysiłku, dlatego zastój w nauce może wynikać z braku motywacji. To zupełnie naturalne, że na wyższym poziomie nauki języka postępy związane z poznawaniem angielskiego są znacznie wolniejsze. Im wyższy poziom biegłości językowej, tym trudniej na konkretne zmiany.

Masz problem z angielskim dla zaawansowanych? Nauka angielskiego dla zaawansowanych ProfiLingua jest dla Ciebie! Możesz zdecydować się na kursy, które dopasujesz do swoich potrzeb. Z pewnością Twoja nauka ruszy do przodu.

Brak pracy po lekcjach

Uczysz się angielskiego na zajęciach? Świetnie! Jednak pewnie po ich zakończeniu nie pracujesz w domu lub wydaje Ci się, że nie masz na to czasu. To duży błąd. Warto po lekcjach angielskiego także w domu powtarzać jeszcze angielskiodrobić zadania, powtórzyć materiał z zajęć czy zapoznać się z nowymi słówkami.

Ucz się angielskiego z przyjemnością

Nauka angielskiego nie musi wiązać się jedynie z podręcznikiem i ćwiczeniami. Zdecydowanie lepiej osłuchasz się z językiem poprzez oglądanie filmów i seriali oraz czytanie książek, prasy lub blogów. Dzięki temu wprowadzisz nieco urozmaicenia do swojej nauki i połączysz przyjemne z pożytecznym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.