Na czym polega Business English?

Zastanawiasz się nad poprawą kondycji swojego angielskiego, ale obawiasz się, że nie podołasz trudnym i skomplikowanym wyrażeniom, tempu nauki czy złożoności zadań do wykonania? O nic się nie martw, dowiesz się tutaj więcej na temat Business English, które może okazać się przydatny zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Sprawdź, czego możesz się nauczyć i zapisz się na nasze kursy językowe.

Dla kogo przewidziano Business English?

Jak już wspomnieliśmy nie chodzi wyłącznie o wielkie korporacje międzynarodowe, ale również zwykłych pracowników czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Tak naprawdę każdy może zapisać się i skorzystać z kursów języka angielskiego w biznesie, a wystarczą co najmniej chęci i znajomość języka na poziomie średnio zaawansowanym. Posiadanie jakichkolwiek podstaw zdecydowanie ułatwi późniejszą pracę, aczkolwiek jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim i chcesz jednocześnie szkolić się w konkretnym kierunku, również powinieneś sobie poradzić.

W trakcie kursu mogą być poruszane różne tematy i dziedziny biznesu, dlatego wszyscy mogą znaleźć tutaj coś ciekawego i przydatnego dla siebie. Najczęściej Business English kierowany jest jednak do osób, które na co dzień mają styczność z obcokrajowcami, piszą oficjalne pisma po angielsku albo też prowadzą negocjacje. Poza tym ważny jest też rozwój osobisty, dlatego polecamy angielski kurs biznesowy nie tylko dla firm, ale również klientów indywidualnych.

Jak wygląda kurs angielskiego w biznesie?

To wszystko zależy od szkoły językowej, aczkolwiek na własnym przykładzie możemy zapewnić, że zajęcia odbywają się około 2 razy w tygodniu i trwają półtorej godziny. W rezultacie cały kurs obejmuje 30 spotkań z doświadczonym lektorem, który skupia się na wcześniej ustalonych założeniach. W przypadku szkolenia firmowego brane pod uwagę są oczekiwania i konkretna branża, w jakich obracają się pracownicy i kierownicy wyższego szczebla, by każdy mógł wynieść z zajęć coś praktycznego i przydatnego w jego codziennej pracy.

Natomiast kursy dla klientów indywidualnych przewidują konkretne zagadnienia z działu Business English, które następnie są ćwiczone zarówno w wersji mówionej, pisemnej, jak i słuchowej. Wszystko prowadzone jest w taki sposób, aby nauczyć i utrwalić jednocześnie zasady gramatyczne, fachowe słownictwo i ich wykorzystanie w codziennych sytuacjach.

O co chodzi w Business English?

Teraz przejdziemy do najważniejszego, czyli zawartości słynnego angielskiego w biznesie, byś orientował się w jakich tematach albo dziedzinach mógłbyś się poruszać, znając chociaż podstawy Business English. Na końcu możesz też ubiegać się o zdanie egzaminu i wystawienie profesjonalnego certyfikatu.

  • Ogólna znajomość słownictwa, wyrażeń i zasad mówienia angielskiego w biznesie.
  • Nauka pisania formalnych listów, umów i innych pism biznesowych.
  • Prowadzenie negocjacji w biznesie po angielsku.
  • Omówienie tematów związanych m.in. z marketingiem, PR-em, zarządzaniem, finansami i rachunkowością, ekonomią czy rekrutacją.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.