Jaka jest najlepsza metoda nauki języka angielskiego u dzieci?

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to świetna inwestycja w przyszłość dziecka. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych staje się bowiem standardem. Jednak warto wiedzieć, że nauczanie najmłodszych oraz dorosłych znacznie się od siebie różni. W przypadku każdej z tych grup uczniów całkowicie inne metody charakteryzują się najwyższą skutecznością. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze style kształcenia wykorzystywane podczas przekazywania wiedzy dzieciom!

Punkt wyjścia – postaw na sprawdzone materiały edukacyjne

Nauka języka obcego u uczniów w każdym wieku jest wręcz niemożliwa bez odpowiednich podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Tego rodzaju książki przeznaczone dla dzieci zdecydowanie różnią się od tych dla dorosłych. Są dostępne materiały o różnym poziomie zaawansowania, jednak zawsze łączy je jedno – dominują w nich kolorowe obrazki, fotografie, grafiki oraz wykresy, a nowych słówek można uczyć się z komiksów lub zabawnych dialogów.

Poznawanie języka obcego przez dzieci – nauka przez zabawę

Wiek przedszkolny to idealny moment na rozpoczęcie przez dzieci przygody z nauką języka angielskiego. Dzięki temu mogą one od samego początku swojej edukacji oswoić się z obcobrzmiącymi wyrażeniami. Ucząc najmłodszych nowych słów, czy prostych konstrukcji gramatycznych, stawia się przede wszystkim na kreatywną zabawę. Młodzi uczniowie biorą więc udział w zajęciach teatralnych, ćwiczeniach muzycznych i ruchowych, czy plastycznych. Nie brakuje quizów, konkursów oraz wspólnego uczenia się piosenek i wierszyków. Dzięki temu nauka kojarzy się z czymś przyjemnym, a nie z nudnym obowiązkiem.

Nauka języka obcego u dzieci – metody i zasady

Najczęściej wykorzystywane sposoby nauczania języka angielskiego u dzieci to metoda naturalna, narracyjna, bezpośrednia, czy reagowania całym ciałem. Podczas procesu przekazywania wiedzy stawia się na:

  • aktywację kilku zmysłów jednocześnie,
  • liczne powtórzenia,
  • łączenie nauki języka angielskiego z innymi dziedzinami wiedzy,
  • prostotę przekazu,
  • współpracę wszystkich uczestników zajęć.

Nauka języka angielskiego u dzieci – podsumowanie

Stoisz przed wyzwaniem związanym z wyborem miejsca, w którym Twoje dziecko będzie uczyło się języka angielskiego? Jedną z możliwych opcji jest zapisanie pociechy na kursy angielskiego w Warszawie, czy innym mieście, gdzie nauka odbywa się w kilkuosobowych grupach. Dobrym rozwiązaniem są także lekcje indywidualne przeprowadzane w Twoim domu lub u lektora. Bez względu na wybraną opcję pamiętaj, aby postawić na podmiot, który oferuje kreatywne metody nauczania dedykowane najmłodszym uczniom, dzięki którym możliwe jest wszechstronne poszerzanie wiedzy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.