Jak uczyć się angielskiego? Sprawna nauka przed egzaminem

Sesja na studiach oraz egzaminy to nie lada wyzwanie dla wielu studentów. Warto obrać skuteczne metody nauki, którą pozwolą zdać wszystkie zaliczenia oraz testy z pozytywnym rezultatem. Jak zatem sprawnie uczyć się z angielskiego?

Pozytywne nastawienie i organizacja czasu na naukę

Natłok nauki, mało czasu i brak motywacji to częste przypadłości, z którymi zmagają się studenci, gdy zbliżają się pierwsze zaliczenia oraz sesja. Przede wszystkim rozpocznij uczenie się już teraz. Nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę. Warto uczyć się codziennie, a więc systematycznie. Pozwoli to przyswoić większy zakres materiału w mniejszych partiach. Nawet jeśli coś Ci nie pójdzie dobrze – zawsze masz dodatkowe terminy. Jednak, aby ich uniknąć musisz zrezygnować ze wszystkiego, co w trakcie nauki rozprasza. Otoczenie wokół, a zwłaszcza porządek będzie korzystnie wpływać na samopoczucie. Jak zatem efektywnie się uczyć? Warto zwrócić uwagę na kilka wskazówek:

  • Systematyczność będzie kluczem do sukcesu – naukę zacznij odpowiednio wcześniej.
  • Rób regularne, ale krótkie przerwy, zaczerpnij świeżego powietrza, które sprzyja pracy mózgu, a także postaw na aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.
  • Wysypiaj się! Sen jest ważną częścią dnia. Samopoczucie ulegnie poprawie, gdy będziesz zregenerowany.
  • Staraj się uczyć rano oraz po południu – wtedy zazwyczaj nauka jest bardziej skuteczna.

Nauka angielskiego

Niekiedy nauka angielskiego powinna zostać rozłożona na etapy. W jeden dzień określ, że uczysz się słówek, a w drugi np. gramatyki. Wiele osób stosuje zazwyczaj przepisywanie notatek „na czysto” wraz z podkreśleniem najważniejszych zagadnień i słów. Jest to jednak czasochłonny proces, ale czasem udaje się zapamiętać poprzez przepisywanie właśnie notatek. W przypadku języka angielskiego z pewnością trzeba przerabiać wiele ćwiczeń szczególnie związanych z gramatyką. Dużą ilość zadań możemy znaleźć w Internecie, ale także w podręczniku do angielskiego, który obowiązuje nas na studiach. Z kolei słownictwo możemy przyswoić poprzez fiszki oraz popularne aplikacje na telefon. Można także sięgnąć po książki, filmy, seriale, czy blogi anglojęzyczne. Pozwolą Ci one rozumieć ze słuchu, a także wyłapać konkretne słownictwo – szczególnie potrzebne do zadań gramatycznych na kolokwium.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.