Jak skutecznie nauczyć się języka francuskiego?

W XXI wieku, jeżeli chcemy uczyć się na renomowanej uczelni i pracować w dobrej firmie, wymagana będzie od nas znajomość języków obcych. Inwestycja w naukę języków będzie bardzo opłacalna, zwłaszcza w młodym wieku, gdzie przychodzi łatwiej. Często pojawia się pytanie jaki język wybrać poza angielskim do nauki. Dlaczego nie francuski? Jest równie pożądany na rynku pracy i wzbogaci CV. A praca i życie na terenie kraju zakochanych to z pewnością marzenie niejednej osoby.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Język francuski jest wszechobecny w świecie mody, sztuki, kultury i kuchni. Jeżeli wiążemy swoją przyszłość właśnie z tymi branżami, to musisz język znać. Dzięki temu praca na terenie Francji i rozpoczęcie tam życia przyjdzie o wiele prościej.

We Francji jest również duże zapotrzebowanie na specjalistów takich jak:

  • hydraulicy,
  • spawacze,
  • pracownicy budowy,
  • kierowcy,
  • pracownicy produkcji.

Aby móc osiągać sukcesy w powyższych zawodach należy znać język. Inaczej ciężko mówić o awansie na wyższe i bardziej odpowiedzialne stanowiska. Znajomość języka francuskiego ułatwi przeprowadzkę i odnalezienie się w nowych okolicznościach.

Jak skutecznie nauczyć się języka francuskiego?

Na to pytanie niestety ciężko odpowiedzieć, ponieważ każdy z nas może preferować różne metody i sposoby nauki. Wszystko zależy tak naprawdę od podejścia do nauki. Pamiętaj aby nie zrażać się na początku i ćwiczyć systematycznie. Każda dłuższa przerwa będzie oddalała Cię od biegłości językowej. Warto regularnie powtarzać opanowany materiał, żeby utrwalić dotychczas zdobytą wiedzę.

Skuteczna nauka musi opierać się na codziennym powtarzaniu słownictwa, zaimków i gramatyki, przynajmniej przez pół godziny. Opanowanie materiału, przy jednoczesnym braku możliwości praktycznego użycia języka (np. w rozmowie z osobą francuskojęzyczną) może spowodować w nas blokadę w mówieniu.

Co to jest bariera językowa?

Bariera językowa to opory przed używaniem języka w codziennym życiu w kontakcie z obcokrajowcem. Na pewno znasz to uczucie, kiedy w kontakcie z rozmówcą nie jesteś w stanie się odezwać w obcym języku, mimo że umiesz się nim posługiwać. Zamiast mówić pełnymi zdaniami, używasz wtedy krótkich zwrotów i popełniasz zasadnicze błędy. To całkowicie normalne zjawisko, które można skutecznie przezwyciężyć. Aby to zrobić, należy używać języka w praktyce. Samodzielna nauka i powtarzanie przed komputerem to za mało. Należy ćwiczyć posługiwanie się językiem z osobą z innego kraju, w tym przypadku z Francji lub Belgii, na przykład podczas podróży.

Najlepszym sposobem do pokonania bariery językowej, jest zapisanie się na francuski Warszawa i udział w profesjonalnych kursach pod okiem specjalistów. Nauka w grupie to również okazja do poćwiczenia praktycznego zastosowania języka.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.