Angielski w starszym wieku – nic strasznego

Ponownie chcielibyśmy przekonać wszystkich naszych czytelników, a zwłaszcza osoby starsze do nauki angielskiego. Wcale nie musi to wiązać się nadmiarem obowiązków czy dużym wysiłkiem, a wręcz przeciwnie może to stać się dużą przyjemnością połączoną z pożytecznymi dla naszego mózgu ćwiczeniami. Jest wiele zalet nauki języków obcych zarówno za młodu, jak i będąc seniorem. Nigdy nie jest za późno, co mogą potwierdzić już kursanci, którzy zakończyli lub kontynuują naukę mając kilkadziesiąt lat. Sprawdź sam ile możesz zyskać zapisując się na zajęcia dla początkujących w Twoim wieku.

Zrób coś dla siebie

Właśnie okres po emeryturze często dla niektórych oznacza moment dla siebie. Wówczas swój wolny czas można poświęcić w pełni na realizowaniu pasji, na które wcześniej brakowało czasu albo zwyczajnie je kontynuować. Świetnym przykładem może być nauka angielskiego, który wcześniej mógł być mniej dostępny dla osób starszych. Za najmłodszych lat nie mieli oni równych szans jak obecnie posiada młodzież, jeśli chodzi o edukację, a zatem to odpowiedni czas na nadrobienie zaległości.

Jak wspomnieliśmy również we wstępie angielski może bardzo dobrze wpłynąć naszą kondycję umysłu, o którą koniecznie trzeba dbać na każdym etapie życia. Poznawanie nowych słówek, wyrażeń oraz ich zapamiętywanie to skuteczne trenowanie pamięci, by funkcjonowała równie sprawnie z każdym kolejnym rokiem. Wiadomo, że z czasem jej stan nieco się osłabia, dlatego tak ważne jest troszczenie o swoją inteligencję niezależnie od wieku. Z pewnością nie pożałujesz zapisania się na kurs języka angielskiego dla seniorów, właśnie ze względu na liczne korzyści dla swojego samopoczucia.

Nowe znajomości

Uczestnictwo w zajęciach grupowych może być jednocześnie pretekstem do poznania nowych osób w podobnym wieku, które również dopiero teraz rozpoczynają swoją przygodę z angielskim. Wówczas nie będziesz czuł się osamotniony w tym podjęciu takiego wyzwania, a wręcz przeciwnie wspólnie będziecie mogli realizować swoje marzenia i pasje. Dodatkowe spotkania poza szkołą językową są oczywiście jak najbardziej wskazane zarówno w celach powtarzania materiału, jak i czysto towarzyskich. Może to okazać się kolejną motywacją, by kontynuować naukę angielskiego, a przy tym czerpać z niego jak najwięcej przyjemności.

Poza umiejętnościami lingwistycznymi…

Mamy na myśli zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami, które w dzisiejszych szkołach językowych są podstawowym wyposażeniem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba starsza potrafi obsługiwać kursy online i multimedialne ćwiczenia, dlatego lektorzy jednocześnie nauczają jak obchodzić się z podobnymi akcesoriami, co może stanowić dodatkową umiejętność przydatną na co dzień. Jak widać w takim razie naprawdę warto poświęcić swój wolny czas na naukę angielskiego, który także dla seniorów okazuje się bardzo praktyczny, a przede wszystkim może stanowić główne źródło rozrywki w późniejszym wieku.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.