Angielski a poszukiwanie pracy – historia studenta

W trakcie czy też po zakończonych studiach przychodzi moment na znalezienie pracy, co uznawane powszechnie jest za rozpoczęcie kolejnego etapu wejścia w dorosłość. Niestety nie zawsze można spotkać się z idealnym przykładowym opisem, gdzie praca znajduję się bez problemu, a pracodawcy z przyjemnością zatrudniają osoby bez większego doświadczenia. Rzeczywistość jest trochę inna, ponieważ trzeba obecnie się natrudzić i jednocześnie wyróżnić się na tle innych studentów szukających pracy na podobnym stanowisku. Jednak jest na to jeden sposób – znajomość angielskiego, a więcej o tym znajdziesz poniżej.

Dlaczego same studia już nie pomagają?

Generalnie powodów może być kilka, ale postanowiliśmy skupić się na paru najważniejszych. Mianowicie pierwszą przyczyną utrudnień na rynku pracy dla studentów jest ich ilość, a zwłaszcza dotyczy to większych miast w Polsce, jak na przykład Warszawa, Wrocław czy Kraków. Można nazwać to pewnego rodzaju paradoksem, ponieważ wbrew wielkości tych miast i możliwości zatrudnienia, bardzo ciężko znaleźć pracę bez doświadczenia na stanowiskach wyższych i lepiej opłacanych. Oczywiście nie mówimy tutaj o miejscach pracy powszechnych i sieciowych, które oferują bardzo elastyczne warunki współpracy właśnie z myślą o osobach jeszcze uczących się.

Kończąc popularniejsze kierunki studiów trzeba liczyć się ze sporą konkurencją, gdzie wszyscy posiadają to samo wykształcenie, a często także doświadczenie. Z drugiej strony po skończeniu mało znanych kierunków należy wziąć pod uwagę zmniejszone możliwości zatrudnienia w specyficznych branżach. W obu sytuacjach potrzebujesz dodatkowych umiejętności albo certyfikatów, które postawią Cię w jeszcze lepszym świetle niż pozostałych.

Co ma angielski do znalezienia pracy?

Naszym zdaniem dość sporo ich wiąże, ponieważ w dzisiejszych czasach każde stanowisko i każda dziedzina na rynku pracy wymaga znajomości angielskiego w związku z napływającymi do Polski obcokrajowcami czy też podejmowaniem przez duże firmy współprac z zagranicznymi kontrahentami. Wówczas może nie wystarczać nawet komunikatywne porozumiewanie się po angielsku, co obecnie wpisuje większość szukających pracy.

W takiej sytuacji trzeba popisać się czymś więcej, dlatego proponujemy zapisać się kurs języka angielskiego dla studentów, gdzie masz szansę podszkolić swoje umiejętności i poznać bardziej profesjonalne słownictwo. Na pewno doceni to Twój przyszły pracodawca, który będzie potrzebować osób kompetentnych i dwujęzycznych. Jednocześnie Twój zaawansowany poziom znajomości angielskiego będzie świadczył o zaangażowaniu, mobilizacji i chęci rozwijania, co w tym przypadku będzie potwierdzeniem informacji z CV.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.