Sprawdź, jaki tryb nauki angielskiego pasuje do Ciebie?

Jeśli zastanawiasz się właśnie nad podjęciem wyzwania nauki angielskiego od podstaw, powinieneś najpierw pomyśleć nad tryb nauczania. Każdy z nas ma zupełnie inne preferencje i potrzeby, zatem musisz zastanowić się czy lepiej i skuteczniej będzie Ci podjąć kurs indywidualny czy grupowy? Zapoznaj się z naszym artykułem, a o wiele łatwiej będziesz mógł podjąć właściwą decyzję.

Kurs indywidualny dla…

Zacznijmy od charakterystyki tego rodzaju zajęć, które prowadzone są oczywiście na osobności z samym lektorem. Na samym początku jak w każdej profesjonalnej szkole angielskiego, musisz zaliczyć egzamin wstępny, który zakwalifikuje Cię na konkretny poziom nauczania. Wówczas prowadzący zajęcia będzie w stanie opracować dla Ciebie specjalnie ułożony plan i harmonogram ćwiczeń, by osiągnąć zamierzony cel – wyższy poziom znajomości angielskiego. Indywidualny kurs zapewnia także większą swobodę odbywania się zajęć, ponieważ możesz wspólnie z wykładowcą ustalić dni i godzin, w których będziecie się spotykacie. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie dla osób, które pracują lub uczą się na co dzień, a przez to nie mają takiej możliwości dopasowania się do zajęć grupowych.

Co więcej, podczas kursu prowadzonego w pojedynkę nie musisz stresować się obecnością innych. Jedynie zaufaniem musisz obdarzyć swojego lektora, który będzie w stanie powtarzać z Tobą materiał i zapoznawać Cię z nim w odpowiednim dla Ciebie tempie. Zatem jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z angielskim, teraz możesz spokojnie nauczyć się go w taki sposób, jaki Ci odpowiada. Nikt nie będzie Cię popędzał, a w razie potrzeby zawsze możesz dodatkowo skorzystać z pomocy prowadzącego w innym terminie. Kurs indywidualny pomoże Ci także nabrać więcej pewności siebie, dzięki czemu może po zdobyciu wyższego poziomu zapiszesz się już do grupy kursantów, którzy w równym stopniu radzą sobie z angielskim jak Ty.

Kurs grupowy dla…

Z kolei przeciwieństwem do wyżej opisanego kursu jest oczywiście grupowe prowadzenie zajęć, gdzie w jednej z nich ilość osób nie powinna przekraczać około 8 osób. Wówczas atmosfera jest przyjemna, a prowadzący jest w stanie opanować i przypilnować takie osoby w zupełności, by jednocześnie powstał chaos. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, których mobilizuje obecność innych, aby się przed nimi pokazać, zaprezentować i oczywiście zabłysnąć. To pobudza ich zaangażowanie, a tym samym chęć kształcenia się i zdobywania coraz lepszych wyników. Można zatem nazwać to bardzo zdrową i skuteczną rywalizacją, dzięki której kursanci motywują się nawzajem.

Poza tym grupowe kursy pomagają przełamywać stopniowo barierę językową, gdzie uczysz się rozmawiać z innymi osobami. Poniekąd mogą stworzyć się także dodatkowe nowe znajomości, a wytworzone więzi będą znacznie sprzyjać nauce angielskiego. Zapewne grupa innych osób stanie się dla Ciebie motywacją i miejscem, gdzie chętniej będziesz wracać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.