Kursy języka angielskiego – stacjonarnie czy online?

Szkoły językowe mają w swojej ofercie dwie możliwości nauki: zdalnie oraz stacjonarnie. Dla wygody kursantów miejsce dodatkowej nauki może być wszędzie. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualne dostosowanie nauki języka obcego. Obecnie najpopularniejszym językiem, w którym komunikuje się cały świat jest angielski. Dobrze jest znać nawet podstawowe zwroty, które ułatwią porozumiewanie się z cudzoziemcem. Aby móc nauczyć się języka angielskiego, warto jest zapisać się na kurs w szkole językowej. Kursy języka angielskiego w trybie stacjonarnym opierają się o spotkania się na żywo oraz możliwość pracy w mniejszych grupach. Forma komunikacji i nauki przebiega w sposób bezpośredni. Jednak w dzisiejszych czasach większą popularnością cieszą się zajęcia online. Jest to forma pośrednia, do której trzeba być odpowiednio przygotowanym. Należy posiadać laptopa bądź tablet, Internet oraz zazwyczaj słuchawki z mikrofonem, które zapobiegają szumom z otoczenia. W zależności od Twoich preferencji wybierz najwygodniejszy dla siebie model nauki języka angielskiego.

Dla kogo przeznaczone są kursy języka angielskiego?

Szkoła językowa oferuje różnorodne kursy języków obcych. Możliwości ich odbycia są dwie: stacjonarnie i online. Kto zatem potrzebuje zapisać się na kurs angielskiego? Przede wszystkim wszyscy ci, którzy mają styczność z obcokrajowcami. Dokładniej mówiąc, kursy języka angielskiego polecane są dla osób:

– wykorzystujących język ten w pracy,

– chcących zdobyć awans lub zmienić na lepszą pracę,

– chcących wybrać się na wakacje zagranicę,

– chcących doskonalić swoje umiejętności językowe,

– chcących poszerzać angielskie słownictwo,

– stawiający na rozwój osobisty.

Angielski online czy stacjonarnie – która forma przynosi lepsze rezultaty?

W dzisiejszych czasach najbardziej popularną formą dodatkowej nauki są kursy angielskiego w szkołach językowych. Na pytanie „Która metoda – stacjonarna czy online – przynosi lepsze rezultaty w edukacji?” nie ma jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi. Dla jednych forma zdalna będzie bardziej efektywna, a dla drugich – stacjonarna. Natomiast wybierając odpowiednie dla siebie kursy języka angielskiego, z pewnością będziesz miał możliwość wyboru:

– indywidualnej nauki lub w małej grupie,

– nauki odpowiedniego słownictwa – branżowe czy na co dzień itp.,

– potrzebnych do wykorzystania w Twojej praktyce zagadnień,

– trybu edukacji,

– dogodnego terminu zajęć – dnia i godziny,

– częstotliwości spotkań,

– lektora, który będzie przekazywał Ci wiedzę w przyjaznej atmosferze.

Jeśli nie wiesz, która metodą będzie dla Ciebie lepsza, możesz spróbować oby dwu form. Propozycją jest nauka jednego semestru w trybie stacjonarnym, a drugiego – online. Dzięki temu można porównać efekty. Poziom umiejętności języka angielskiego mierzony jest w skali od poziomu podstawowego określanego jako A2 do zaawansowanego C2. Ustal czas, w którym chcesz udoskonalić swoją komunikację i porównaj przerobiony materiał lub poziom porozumienia się i zasób słownictwa między poziomami. Taką możliwość daje szkoła językowa.

 

źródło zdjęć: freepik.com