Kurs języka angielskiego FCE – co warto wiedzieć?

Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany i nie wiesz, czy na pewno ten kurs okazałby się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to trafiłeś idealnie. W dzisiejszym artykule powiemy, kto powinien w szczególności zainteresować się kursami FCE oraz dla kogo będą one wręcz niezbędne w realizacji swoich planów na przyszłość.

Znajomość języka

Najpierw trzeba zacząć od najważniejszej rzeczy, czyli określenia swojego poziomu znajomości języka angielskiego. Jeżeli jest on poniżej stopnia zaawansowanego, radzimy jeszcze podszkolić się, nadal uczyć i spróbować w najbliższym czasie, ponieważ certyfikat FCE wydawany jest wyłącznie osobom, których kompetencje sięgają poziomu zaawansowanego wyższego zwanego także Upper Intermediate. W takim razie na kurs mogą zapisać się spokojnie osoby, które znają podstawy angielskiego, a co więcej, opanowali już materiał obowiązujący w bardziej zaawansowanych obszarach słownictwa i gramatyki.

Potwierdzenie kwalifikacji

Taki certyfikat jest jednocześnie oficjalnym zaświadczeniem o znajomości języka, a jest on uznawany w wielu różnych miejscach. W takim razie kurs angielskiego FCE powinien zainteresować osoby, które potrzebują takiego formalnego potwierdzenia kwalifikacji. Mowa tutaj m.in. o pracownikach służby cywilnej, przewodnikach służby cywilnej, pilotach wycieczek i wielu innych osobach, których zawody właśnie wymagają posługiwania się angielskim w stopniu zaawansowanym.

Dodatkowo warto nadmienić, że pozytywna ocena z egzaminu upoważnia do prowadzenia zajęć z języka angielskiego na terenie przedszkoli i szkół podstawowych w klasach 1-3. To także ciekawe alternatywa, a zwłaszcza dla osób, które zainteresowane są późniejszym przekazywaniem swojej wiedzy. Można zatem rozpocząć działalność w sferze anglojęzycznej i pomagać innym zdobywać podobne kwalifikacje i wiedzę.

Kariera naukowa i zawodowa

Jak już wspomnieliśmy wcześniej kurs ten pozwala na skuteczniejsze poradzenie sobie z egzaminem FCE, a co za tym idzie otrzymaniem certyfikatu. Jeżeli jesteś zainteresowany kontynuacją swojej nauki na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą, to koniecznie powinieneś przystąpić do tego kursu. To jedyna taka okazja, by zyskać formalne potwierdzenie swojej znajomości języka na poziomie zaawansowanym i następnie podjąć naukę na prestiżowych placówkach edukacyjnych na całym świecie, gdzie z pewnością przyjmą Cię z otwartymi rękoma.

Również znalezienie pracy nie będzie dla Ciebie stanowiło problemu, ponieważ certyfikat ten jest mile widziany w większości firm o międzynarodowym charakterze. Pozwoli to na osiąganie kolejnych szczebli kariery zawodowej, a więc kurs jest przeznaczony głównie dla osób ambitnych i z planami na przyszłość.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.