Ile potrzeba czasu na naukę języka angielskiego?

Niektórzy rozpoczynając naukę danego języka obcego zastanawia się, ile zajmie im uczenie się nie tylko poszczególnych tematów, ale także dojście do wprawy i posługiwanie się poprawnym angielskim. Tak naprawdę wszystko zależy od tempa pracy oraz motywacji danej osoby. Ile zatem potrzeba czasu na naukę języka obcego?

Ile zajmuje nauka języka obcego?

Relatywnie nie da się tak naprawdę określić, ile zajmie nam dokładnie nauka danego poziomu językowego. Musimy pamiętać, że nie da się nauczyć w bardzo krótkim okresie czasu wszystkich z tych poziomów. Mamy tak naprawdę trzy ich rodzaje – początkujący, średniozaawansowany oraz zaawansowany, czyli poziomy od A1 do C2. Nie da się sprecyzować, ile godzin potrzebnych jest na naukę angielskiego. Ludzie są bardzo różni i każdy z nich będzie potrzebować więcej czasu, a drugi z kolei znacznie mniej. Zależne jest to również od chęci i motywacji. Ponadto najlepiej nie robić wszystkiego zbyt szybko. Stopniowa nauka będzie pomimo wszystko lepszym rozwiązaniem. Systematyczność to także klucz do osiągnięcia odpowiedniego sukcesu, bez tego nie mamy co liczyć na korzystne rezultaty. Najlepiej będzie, aby danym językiem się otoczyć. Co to znaczy? Nie tylko uczyć się go poprzez korepetycje bądź kurs językowy, ale też dużo słuchać, czytać, zapisywać dane postępy oraz przede wszystkim poświęcać wolny czas na powtórkę omówionych już zagadnień. Wówczas pozwoli nam to na zdobycie odpowiedniego poziomu językowego.

Kurs językowy czy samodzielna nauka?

Z pewnością należy zastanowić się, jaką metodę nauki wybrać. Kurs językowy przynosi wiele korzyści. Określony czas oraz ilość zajęć w tygodniu w danej grupie sprawi, że nasza motywacja do nauki będzie zdecydowanie lepsza. Dodatkowo lekcje są prowadzone w ciekawy sposób, a materiały są oparte o prezentacje multimedialne. Ćwiczy się nie tylko poszczególne tematy, ale również pisanie i mówienie. Z kolei samodzielna nauka w domu powinna iść w parze z kursem językowym. Jeśli zależy nam na efektywnej nauce w odpowiednim okresie to warto powtarzać materiał również i w domu, a także otaczać się angielskim na co dzień. Wszystko tak naprawdę zależy od nas i od tego, na co się zdecydujemy. Z pewnością połączenie tych dwóch opcji będzie lepszym rozwiązaniem. Dlatego polecamy intensywny kurs angielskiego dla dorosłych w ProfiLingua, gdzie szeroka gama wyboru zajęć sprawi, że będziesz w stanie wybrać coś dla siebie i połączysz naukę z pożytecznie spędzonym czasem. Pozwoli to na efektywne uczenie się, które w rezultacie przyniesie oczekiwane postępy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.