Angielski zwykły i biznesowy – różnice

Dla niektórych między angielskim biznesowym i zwykłym nie ma żadnej różnicy. Osoby, które na co dzień mają styczność z angielskim, z pewnością powinny poznać go od strony biznesowej, czyli Business English. Ułatwia to przede wszystkim komunikacje w obszarze zawodowym, a także podnosi kwalifikacje pracowników.

Angielski biznesowy w praktyce

Zajęcia Business English najczęściej wymagają pewnej znajomości podstaw i ogólnych umiejętności w zakresie zwykłego angielskiego. Kursy dedykowane są zatem dla osób, które znają angielski na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym. Z pewnością przyda się tym, którzy prowadzą negocjacje, spotkania biznesowe, prezentują sprawozdania i raporty, czy obsługują międzynarodowych partnerów i klientów. Na zajęciach omawia się tematy z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, , a także pojawiają się lekcje związane z pisaniem, czytaniem i mówieniem. Angielski dla firm to możliwość udoskonalania swojej wiedzy i umiejętności.

Różnice

Język angielski, którego uczyliśmy się albo uczymy w szkole lub na studiach to w głównej mierze język potoczny, którego używa się na co dzień. Poznajemy słówka, zwroty i gramatykę niezbędne, ułatwiające prawidłową komunikację z innymi w nieformalnych sytuacjach. Angielski biznesowy to nic innego, jak specjalistyczny język wraz ze słownictwem. Dzięki Business English nauczysz się specjalistycznych słówek i sformułowań, które przydadzą się do prezentowania danych, raportów, prezentacji, czy rozmów. Wiele zwrotów w Business English zmieniają wypowiedź na bardzo formalną, dlatego uczymy się dużej ilości słownictwa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.