5 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego

Znajomość angielskiego czy niemieckiego to obecnie podstawa, a wiele osób może pochwalić się tym, że biegle posługują się tymi językami. Szczególnie przydatne są, gdy planujemy pracować w międzynarodowych firmach. Jednak warto również zastanowić się nad nauką innych języków, np. hiszpańskiego, który stał się bardzo popularny. Wszystko to za sprawą jego dźwięcznego brzmienia czy w miarę prostej konstrukcji. Sprawdź, jakie są powody, dla których warto uczyć się hiszpańskiego.

Język hiszpański jest jednym z najważniejszych języków na świecie

Wiele osób uważa, że języka hiszpańskiego używa się tylko w Hiszpanii – co jest błędem. Językiem tym posługują się również osoby mieszkające w Ameryce Południowej i w południowej części Stanów Zjednoczonych. Daje nam to ponad 400 milionów użytkowników hiszpańskiego. Okazuje się zatem, że jest on chętniej i częściej używany niż choćby wspomniany niemiecki.

Hiszpański jest językiem oficjalnym w wielu krajach

Język hiszpański jest urzędowym językiem w ponad 20 krajach, a także organizacjach takich jak ONZ, UNICEF, UEFA, FIFA czy UE oraz wiele innych! To także język używany w Interpolu i Europolu. Świadczy to zatem o dużej popularności tego języka.

Język pozwala poznać hiszpańską kulturę

Z pewnością osoby, które uwielbiają podróżowanie oraz poznawanie nowych kultur docenią znajomość hiszpańskiego. Będzie to zatem dodatkowym atutem i niezwykle cenną umiejętnością, jeśli chcemy porozumieć się z daną społecznością, zrozumieć ich tradycję czy kulturę. Hiszpanie są niezwykle otwartymi osobami, dlatego możliwość rozmowy z nimi nie powinna stanowić problemów. Oprócz tego możemy poznać także latynoamerykańską kulturę oraz tamto środowisko podczas podróży po krajach Ameryki, gdzie ludzie posługują się hiszpańskim. Ponadto na co dzień mamy do czynienia z filmem, muzyką czy sztuką tych regionów.

Hiszpański umożliwia podjęcie lepszej pracy

Znajomość języka angielskiego czy niemieckiego jest obecnie powszechna, a więc popyt na te dwa języki wciąż rośnie. Nic dziwnego, że wielu pracodawców szuka osób czy ludzi, którzy wyróżniają się znajomością innych języków na rynku pracy. Znajomość hiszpańskiego umożliwia Ci posługiwanie się językiem w wielu strefach – także zawodowo, mając szansę na lepsze zatrudnienie, np. w międzynarodowych firmach zarówno w Europie, jak i Ameryce. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się, np. na kursy hiszpańskiego dla dorosłych, które sprawiają, że szybciej uczymy się języka.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.