Zalety nauki w szkole językowej

Wahasz się między samodzielną nauką w domu a szkołą językową? Według nas wybór jest prosty, a możesz przekonać się dlaczego, czytając nasz poniższy artykuł. Zorganizowany kurs angielskiego może okazać się najlepszych rozwiązaniem dla Ciebie z kilku powodów, a zwłaszcza jeśli masz zamiar skorzystać z oferty Profi Lingua. Sprawdź, skąd nasza pewność, że z nami opanujesz angielski do perfekcji.

Większa motywacja

Mało kto potrafi zebrać się w domu, usiąść i zacząć rozwiązywać zadania z angielskiego, powtarzać słówka czy ćwiczyć gramatykę. To wszystko wymaga przede wszystkim chęci, by następnie znaleźć czas wolny i poświęcić go nauce. Jest to trudne zarówno dla osób młodych, które uczą się czy pracują, jak i dorosłych. Zresztą, gdy jesteś w domu pewnie masz większą ochotę na odpoczynek, spędzenie czasu z bliskimi i wiele innych czynności zamiast uczenia się przy książkach.

Właśnie dlatego szkoła językowa jest świetnym zobowiązaniem, za które płacisz i musisz znaleźć około 3 godzin w tygodniu, by przybyć na zajęcia i uczyć się miłym gronie. W ten sposób mobilizujesz się do nauki w obcym miejscu, a potem wracasz i odpoczywasz w domu. Brzmi to kusząco, prawda?

Sam lub w grupie

Równie dobrze motywująco działa forma prowadzonych zajęć, które mogą odbywać się w mniejszych grupach lub indywidualnie z lektorem. Pierwsza opcja idealnie nadaje się dla osób, które potrzebują towarzystwa i o wiele lepiej funkcjonują w zespołach. To może jednocześnie podbudowywać i mobilizować do progresu w nauce, by dorównać i zaimponować innym, co jest naturalnym odruchem. Poza tym patrząc na to z drugiej strony, jest to także dobra okazja do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i oczekiwaniach, skoro również zapisali się na ten sam kurs.

Z kolei indywidualiści, osoby nieśmiałe i skupione na konkretnych efektach powinny raczej wybrać zajęcia prowadzona sam na sam z lektorem, podczas których może on poświęcić im całą swoją uwagę. Wówczas możecie wspólnie skupić się na aspektach, które najbardziej chciałbyś poprawić, a nie musicie martwić się o poziom pozostałych uczestników w grupie.

Nowa forma zajęć

Kolejną zaletą uczestnictwa w kursie nauki angielskiego ProfiLingua jest możliwość kształcenia się w konkretnym kierunku, a także w sposób, który Tobie odpowiada najbardziej. Chodzi przede wszystkim o tematyczne zajęciach prowadzone dla młodzieży, dzieci, dorosłych, studentów czy emerytów. Poza tym można zdecydować się na kurs biznesowy, który kierowany jest jednocześnie do klientów indywidualnych, jak i firm.

Możliwości obecnie jest naprawdę wiele, a ćwiczenia z kursantami odbywają się w nowszej i ciekawszej formie niż zwykle. Możesz liczyć na dodatkowe materiały udostępniane także online, przez co każdy o każdej porze może rozwiązywać je samodzielnie w domu i oczekiwać na analizę błędów przez profesjonalnego lektora.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.