Zajęcia z angielskiego dla seniorów – poznaj zalety nauki na emeryturze

Wkraczasz w wiek emerytalny? Zastanawiasz się, co zrobisz z wolnym czasem, kiedy już przestaniesz pracować zawodowo? Pamiętaj, że nie musisz być jedynie skazany na samotne przesiadywanie w bujanym fotelu czy opiekę nad wnukami zawsze, wtedy kiedy będą Cię potrzebowały — masz także prawo do własnego życia, które właśnie teraz może nabrać prawdziwych kolorów.

Dorosłe dzieci emerytów pytanie w ankietach o to, jak ich rodzice spędzają czas i przede wszystkim jaka forma spędzania czasu naprawdę im odpowiada, najczęściej twierdzą, że jest opieka nad wnukami lub błogi odpoczynek. Co ciekawe te same pytania zadane emerytom uzyskały całkiem inne odpowiedzi — najczęściej seniorzy odpowiadali, że chcieliby doskonalić swoje umiejętności w różnych dziedzinach oraz realizować marzenia, na które nie mieli czasu podczas pracy zawodowej, wychowywania dzieci, oraz pomocy dorosłym już latoroślom w pierwszych krokach do samodzielności.

Jak widać seniorzy, coraz częściej chcą myśleć o sobie. Oczywiście rodzina, wnuki i pomoc w ich wychowaniu są ważne, ale osoby starsze wcale nie oczekuję, że narzucimy im z góry konieczność rezygnacji ze swoich marzeń na rzecz kolejnych obowiązków rodzinnych.

Aktywny senior spędza czas nie tylko na zabawie z wnukami

Stereotyp dziadka czy babci bawiących się jedynie z wnukami, gotujących obiady i ułatwiających dorosłym już dzieciom codzienne funkcjonowanie zaczyna powoli zastępować całkiem inny obraz polskiego seniora. Dziś seniorzy podróżują, uczestniczą w kursach komputerowych, uczęszczają na Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz nawiązują nowe znajomości i starają się realizować marzenia, które odkładali na później. Jednym z takich marzeń jest nauka języków, która często stanie się także koniecznością, gdyż coraz więcej młodych osób emigruje za pracą i za granicą zakłada rodziny, dlatego, jeżeli polski senior chce mieć stały kontakt z przebywającymi za granicą wnukami oraz z rodziną swoich dorosłych już dzieci musi poszerzać swoją wiedzę językową.

Angielski dla seniorów oferuje całkiem inne możliwości nauki dostosowane do potrzeb i zdolności przyswajania wiedzy osób starszych, dzięki czemu przynosi doskonałe efekty i pozwala komunikatywnie posługiwać się językiem w codziennym życiu. Warto wybrać zajęcia oferowane przez profesjonalne szkoły językowe, dzięki czemu mamy pewność, że nauka będzie naprawdę efektywna i zapewni nie tylko możliwość zgłębiania wiedzy, ale przede wszystkim miłą atmosferę i okazję do przebywania w swojej grupie wiekowej oraz zdobywania nowych znajomych i przyjaciół.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.