W jaki sposób uczyć się słówek z języka angielskiego?

Uczysz się języka angielskiego i szukasz sposobów, żeby zapamiętać słówka? Przeczytaj, w jaki sposób ułatwić sobie to zadanie, a nauka słówek będzie przychodzić Ci z łatwością.

Nauka języka angielskiego

Ucząc się języka angielskiego, będziesz poznawać, jego gramatykę, jak i wiele nowych słówek. Warto przyswajając sobie ten język sprawdzić kurs angielskiego, który w znacznym stopniu może ułatwić Ci to zadanie. Samodzielna nauka języka jest możliwa, jednak warto zastanowić się nad kursem językowym.

W jaki sposób uczyć się słówek?

Jeżeli chcesz nauczyć się słówek, najlepiej podzielić je na części, uczyć się etapami oraz regularnie powtarzać te słówka. Ucząc się danego słówka, możesz ułożyć z nim kilka różnych zdań, tak aby zapamiętać ten wyraz w różnych kontekstach. Możesz również zapisać jego synonim, czy antonim. Innym sposobem jest napisanie definicji (najlepiej w języku angielskim) tego słówka. Dzięki temu lepiej zapamiętasz to słowo oraz będzie Ci łatwiej pamiętać co, ono oznacza. Aby powtórzyć słówka, których się uczysz, możesz napisać z nimi kilka zdań, czy krótkie opowiadanie.

Inne sposoby, dzięki którym możesz nauczyć się słówek

Ucząc się słówek, możesz skorzystać z aplikacji, czy z materiałów np. ćwiczeń, jakie znajdują się w Internecie. Inny sposób to założenie zeszytu, gdzie będziesz zapisywać słówka, których się uczysz oraz ich definicje. Możesz używać różnych kolorów długopisów, oznaczając na przykład, że już znasz to słówko lub że należy je jeszcze powtórzyć. Często wydaje nam się, że słówko, które poznajemy, jest łatwe i je zapamiętamy, może być to jednak mylące. Dlatego lepiej czasami zapisać słówko, które wydaje nam się proste, aby o nim nie zapomnieć.

Fiszki, czy warto uczyć się w ten sposób?

Fiszki to jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek, czy ich powtarzania. Możesz kupić gotowe fiszki lub przygotować własne za pomocą długopisu i karteczek. Wykonując je samodzielnie, zapisuj te słówka, których chcesz się nauczyć.

Nie zapomnij o wymowie słówek!

Ucząc się słówek, warto skontrolować, czy prawidłowo je wymawiasz! Możesz sprawdzić wymowę, w Internecie np. poprzez użycie słownika. Jest to bardzo ważne, ponieważ często powtarzając, czy ucząc się słówek, nie sprawdzamy, czy nie wypowiadamy słówka na głos. Później, gdy chcemy go użyć, nie wiemy, jak go wymówić, dlatego tak istotne jest sprawdzenie poprawnej wymowy. Możesz zapisywać ją, obok słówek, których się uczysz.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.