W jaki sposób uczyć się języków obcych?

Nauka języka obcego zwłaszcza na początku może wydawać się trudna. Przeczytaj, jak ułatwić sobie naukę. Dowiedz się, w jaki sposób uczyć się języka obcego oraz dlaczego motywacja jest taka ważna.

Motywacja jest bardzo ważna!

Jednym z ważnych elementów nauki języka jest motywacja. Zastanów się, dlaczego uczysz się tego języka, jaki jest twój cel. Możesz wykonać tablicę motywacyjną, wypisując na niej powody, dlaczego chcesz poznać ten język. Chcesz pracować z tym językiem, podróżować, czy zdać maturę? Wypisz je na tablicy, możesz notować na niej także swoje postępy. Każdy powód nauki języka obcego jest istotny, jeżeli jest dla ciebie ważny. Wiele korzyści przynosi nauka języka angielskiego, będziesz mieć szansę na lepszą pracę, jego znajomość będzie przydatna podczas podróży.

W jaki sposób uczyć się języka obcego?

Ucząc się języka obcego, warto słuchać języka, którego się uczysz. Możesz słuchać radia, podcastów, muzyki, czy oglądać filmiki w Internecie, seriale, czy filmy. Kolejny sposób to powtarzanie na głos słówek, zwrotów, zdań. Możesz również czytać książki. Warto wybrać, taki sposób, który ułatwi ci naukę, będzie odpowiedni dla ciebie. Poszukaj materiałów, które cię interesują. Ważne również, aby nie wybierać na początku materiałów trudnych, aby nie zniechęcić się do nauki.

Nie bój się rozmawiać, w języku, którego się uczysz!

Zwłaszcza na początku nauki języka obcego komunikowanie się w tym języku może okazać się trudne. Warto jednak próbować, tworzyć zdania. Mów w tym języku, jak najwięcej w szkole językowej, czy też możesz poszukać w Internecie osoby znającej ten język, aby do niej napisać, czy z nią porozmawiać.

Systematyczność

Oprócz motywacji równie ważna jest systematyczna nauka języka obcego. Wyznacz czas na jego naukę. Może być to 30 minut dziennie, ale ważne, żeby nie zapominać o nauce. Ilość poświęconego czasu dostosuj do swoich obowiązków. 30 minut nauki możesz podzielić na dwie powtórki materiału, czy naukę po 15 minut.

O czym, warto pamiętać?

Wybierz zadania, które są różnorodne takie, w których możesz ćwiczyć: słuchanie, pisanie, mówienie i czytanie. Powtarzając, czy ucząc się słówek, możesz wykonać własne fiszki, aby utrwalić nowe słowa. Wystarczą tylko małe karteczki i długopis. Codziennie możesz dodawać po kilka fiszek. Możesz ćwiczyć naukę języka poprzez tłumaczenie tekstów, przy ich wyborze, zwróć uwagę na stopień trudności. Spróbuj również pisać w tym języku, możesz zacząć nawet od krótkich form.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.