W grupie raźniej, czyli angielski na start

 

Zastanawiasz się nad zapisaniem się do szkoły angielskiego i nie wiesz, czy zajęcia grupowe to Twoja bajka? Przekonaj się jak wiele korzyści może dać Ci współuczestnictwo w zajęciach z innymi ludźmi, którzy mają podobne cele i zainteresowania. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie radzimy dlaczego warto wybrać kurs angielskiego w grupach?

Zdrowa konkurencja

Jest to naturalny instynkt każdego z nas, kiedy podczas wykonywania różnych czynności w większej grupie staramy się wyróżnić i zrobić to jak najlepiej. Wówczas zaczyna się pewnego rodzaju rywalizacja i chęć osiągania coraz lepszych wyników. Oczywiście cały czas mowa o zdrowym i rozsądnym konkurowaniu bez złośliwości, gdzie nawiązana jest też współpraca.

Możesz to potraktować jako pewnego rodzaju motywację do nauki angielskiego, by podobnie jak  Twoi znajomi kursanci utrzymać się na danym poziomie, zdobywać nową wiedzę i przechodzić na kolejne etapy zajęć. Taka mobilizacja na pewno nikomu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie może pozwolić Ci rozwijać swoje umiejętności i działać coraz prężniej. W rezultacie opanujesz angielski do perfekcji!

Jest z kim porozmawiać

I nie chodzi nam tutaj akurat o nawiązywanie bliższych znajomości, a przede wszystkim o szlifowanie swoich umiejętności konwersacyjnych. Szczególnie podczas zajęć grupowych można nauczyć się zarówno akcentowania swoich wypowiedzi, jak i przekazywania swoich myśli w sposób poprawny i zrozumiały. Oczywiście, istnieje też możliwość trenowania wyłącznie z osobą lektora, aczkolwiek tutaj za każdym razem będziesz miał do czynienia z tą samą osobą, która opowiada w identyczny sposób.

Natomiast uczestnicząc w kursie angielskiego, masz szansę poznać inne sposoby mówienia, akcentowania i kojarzenia faktów. To na pewno pomoże Ci w przyszłości podczas podejmowania konwersacji z obcymi osobami, które mogą wyrażać się całkiem inaczej niż Ty. Przykładowo nie będą kładły takiego nacisku na poprawną wymowę, ale za to utrzymają swoją opowieść w poprawnej gramatycznie formule lub na odwrót. Potraktuj to jako nowe doświadczenia, które wykorzystasz w przyszłości.

Poznanie nowych ludzi

Jednak nawiązując do rozmów i bliższego poznania, to nieuniknione, że spotkasz na kursie również osoby podobne do Ciebie. Możecie mieć wspólne tematy, zainteresowania i przede wszystkim motywację do nauki angielskiego. Załóżmy, że zdecydowałeś się na kurs, by móc ubiegać się o awans lub zdobyć nową, lepiej płatną pracę i Twój kolega lub koleżanka z kursu ma podobne intencje, więc możecie razem przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, ćwiczyć i utrwalać materiał w jednym wspólnym celu. To naprawdę może być świetna zabawa i doświadczenie warte spróbowania z tych kilku powyższych powodów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.