Prezentacja biznesowa po angielsku – od czego zacząć?

Pracując w wielkich korporacjach, a nawet mniejszych firmach często wymaga się od pracowników dobrej znajomości języka angielskiego. Kontakt z partnerami biznesowymi pochodzącymi z zagranicy jest dla niektórych już codziennością. Masz do przygotowania prezentacje po angielsku? Zastanawiasz się jak ją poprowadzić, od czego zacząć? Zapraszamy do lektury!

Prezentacja biznesowa po angielsku – od czego zacząć?

Czy wiesz, że nastawienie Twoich odbiorców do wygłaszanej przez Ciebie prezentacji budujesz przez pierwsze 60 sekund? Z tego względu warto wiedzieć, co zrobi wrażenie na Twojej publiczności. Na co zwrócić uwagę, a co możesz sobie odpuścić? Mamy dla Ciebie kilka porad i ciekawych inspiracji.

Kilka sposobów na rozpoczęcie prezentacji

  • Zacznij od kilku słów o sobie

Może to banalna uwaga, ale niektórzy zapominają o tym, aby na początek się przedstawić o powiedzieć parę słów o sobie oraz temacie prezentacji. Ważne, abyś był pewny siebie i z zaciekawieniem przedstawił temat swojej prezentacji.

 Jeżeli po Tobie nie będzie widać entuzjazmu, Twoi odbiorcy szybko się znudzą. To czas na ocieplenie Twojego wizerunku i zyskanie przychylności odbiorców. Opowiedz krótko o tym, kim jesteś, skąd do nich przychodzisz i dlaczego to, co masz im do przedstawienia, ma znaczenie. Masz problem ze swobodnym mówieniem po angielsku? Kursy języka angielskiego w Profi Lingua to rozwiązanie tego problemu! Możesz nauczyć się tam skutecznie wielu języków obcych z pomocą doświadczonych lektorów.

  • Zadaj pytanie retoryczne

To bardzo dobry sposób na niestandardowe rozpoczęcie prezentacji. Dzięki temu możesz wyróżnić się na tle innych prelegentów. Dzięki temu odbiorcy lepiej Cię zapamiętają. Wybierz takie pytanie retoryczne, które budzi emocje, zmusza do myślenia i zaciekawia odbiorców. Pobudzisz ich do myślenia, a także zwrócisz uwagę na przekazywane przez Ciebie informacje.

  • Przedstaw szokujący fakt

Oczywiście fakt ten musi dotyczy tematyki, o której będziesz mówić. Ciekawostki związane z tym tematem bądź dziedziną sprawią, że Twoi odbiorcy będą chcieli dowiedzieć się od Ciebie jeszcze więcej! Możesz powołać się na badania, statystyki, artykuł w prasie lub zacytować autorytet z dziedziny, w której się poruszasz.

  • Wykorzystaj “curiosity gap”

Wykorzystanie naturalnej ciekawości to technika dobrze wszystkim znana z clickbaitowych tytułów. Nawet jeśli nie jesteś fanem tej strategii, powinieneś mieć świadomość, że jest ona niezwykle skuteczna. W przypadku prezentacji po angielsku możesz w pewien sposób zastosować tę technikę np. poprzez rozpoczęcie opowiadania historii i przerwanie jej w połowie, informując jednocześnie, że zakończenie przedstawisz na końcu prezentacji. Jeżeli historia będzie dostatecznie ciekawa, każdy zechce poznać jej zakończenie.

Jeżeli chcesz podszkolić swoje umiejętności językowe, język angielski nauka online będzie doskonałym wyborem! W towarzystwie doświadczonych lektorów, możesz skutecznie nauczyć się angielskiego, a także wielu innych języków obcych. Potrzebujesz jedynie laptopa lub smartfona i dostępu do Internetu. Nauka języków obcych nigdy wcześniej nie była tak prosta!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.