Początki z angielskim – lepiej samodzielnie czy w szkole językowej?

Dzisiaj rozstrzygniemy co będzie dla Ciebie lepsze, skuteczniejsze i wygodniejsze? Nauka w domu we własnym zakresie i dowolnym czasie, ale bez możliwości kontrolowania swoich postępów i błędów albo uczestniczenie w zorganizowanych zajęciach w szkole językowej, gdzie masz określony plan działania, lecz też pewne ograniczenia. Zobacz, co powinieneś wybrać.

Angielski dla samouków

Musisz być przede wszystkim osobą ambitną i chętną do działania, w czym doskonale pomaga wyznaczenie sobie celu. Motywacja wzrasta wówczas podwójnie, kiedy dążysz do konkretnych rezultatów, a co za tym idzie również innych korzyści. W przeciwnym wypadku taka nauka może nie mieć większego sensu, ponieważ będziesz się rozpraszał i ostatecznie Twoja nauka zakończy się po kilku godzinach spędzonych nad materiałami.

Inną sprawą jest organizacja swojego czasu, który dla niektórych jest rzeczą świętą. Mowa głównie o osobach zapracowanych, uczących się i prowadzących bardzo intensywny i aktywny tryb życia. W rezultacie mają one niewiele czasu, by móc jeszcze dodatkowo dojeżdżać do szkoły językowej, uczestniczyć w 90 minutowym kursie, a następnie wrócić do domu i ewentualnie powtórzyć jeszcze raz przyswojony materiał. Wtedy właśnie samodzielna nauka w zaciszu domowym jest bardzo dobrą opcją, ponieważ możesz zająć się angielskim w swoim wolnym czasie i tak naprawdę w dowolnym miejscu. Istnieje przecież mnóstwo stron edukacyjnych www oraz kursów online, z których możesz korzystać na laptopie lub telefonie.

Następną kwestią dotyczącą indywidualnej nauki angielskiego w domu jest niezależność i możność rozwijania się w konkretnym kierunku. Przykładowo jesteś zainteresowany głównie zagadnieniami z cyklu biznesowego, a zatem będziesz sam poszukiwał wyłącznie informacji dotyczących danej tematyki. Minusem jednak jest brak kontroli osoby doświadczonej i z kompetencjami. Po rozwiązaniu zadań gramatycznych czy przy poznawaniu bardziej złożonych zwrotów nie jesteś pewien czy poznałeś je poprawnie, ponieważ nie możesz skorzystać z porady lektora, a jedynie możesz liczyć na siłę internetu.

 Angielski w profesjonalnej szkole językowej

Zacznijmy może od najważniejszego – nie każda szkoła jest taka sama. Istnieje obecnie cała masa placówek edukacyjnych, które zajmują się prowadzeniem kursów angielskiego, ale zdecydowanie najlepszym przykładem są kursy angielskiego . Te właśnie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych i doświadczonych lektorów, których celem jest nauka angielskiego od podstaw, ale w praktycznym rozumieniu.

Zatem wszystko tutaj wygląda zupełnie inaczej niż być sobie to wyobrażał. Po pierwsze, zajęcia odbywać mogą się w dowolnej formie – grupowej lub indywidualnej. Jeśli obawiasz się reakcji i opinii innych, możesz skorzystać z kursu indywidualnego albo też zależy Ci na jeszcze szybszych rezultatach i chcesz skupić się wyłącznie na jednym konkretnym dziale angielskiego.

Po drugie, nauka wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do zajęć prowadzonych w szkole, ale mogą też przybierać bardziej nowoczesną formułę w postaci zajęć online. Internetowe kursy są jednak tutaj w pełni kontrolowane i analizowane przez lektorów, dzięki czemu wiesz, gdzie popełniłeś błąd i w którym miejscy zaczynasz powoli robić postępy.

Po trzecie, w szkole językowej możesz również liczyć na innowacyjne metody nauczania oraz wsparcie prowadzących. To szczególnie ważne dla początkujących, ponieważ mają oni znacznie więcej pytań i wątpliwości. Na szczęście wszystkie mogą zostać rozwiązane w szybkim czasie, a Twoja nauka może nadal brnąć do przodu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.