Pierwszy kontakt z angielskim w podeszłym wieku

Osoby starsze niekiedy chcą nauczyć się języka angielskiego, ale mają obawy czy będzie w stanie się to udać. Pierwszy kontakt z angielskim w podeszłym wieku jest trudny, ale nie jest niemożliwy. Czy warto rozpocząć naukę i jak się do tego zabrać?

Cel rozpoczęcia nauki angielskiego

Nauka języka angielskiego może być świetną, a zarazem nową formą spędzania czasu na emeryturze. Możemy swoje wolne chwile spożytkować właśnie w taki sposób, decydując się na coś nowego. Nauka wpływa przede wszystkim na koncentracje, pamięć oraz myślenie. Często osoby starsze będąc na emeryturze zapominają, że warto również zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i sprawność umysłową. Nauka przyczynia się do prawidłowej pracy mózgu i jest zdecydowanie korzystniejszą formą aktywności. Rozpoczęcie przygody z językiem angielskim może mieć także wiele innych celów, np. pozwoli nam to i ułatwi kontakt z rodziną, która jest za granicą. Są też i seniorzy, którzy wykorzystują naukę języka angielskiego, aby wybrać się do innego państwa i poznawać świat. Warto znaleźć taki cel, który będzie także dodatkową motywacją w dalszych postępach.

Samodzielna nauka czy kurs językowy?

Warto zastanowić się, w jaki sposób rozpocząć naukę – samodzielnie, czy poprzez kurs językowy. Niekiedy dzięki pierwszej możliwości szybko traci się motywacje oraz chęci, a także ilość materiałów językowych na rynku nie pomaga nam w wyborze odpowiedniego źródła nauki. Niekiedy same książki i podręczniki nie wystarczają, wówczas należy skorzystać z kursów online, ale jest to dosyć trudne, jeśli dany senior nie umie obsługiwać systemów multimedialnych. Samodzielna nauka ma wiele plusów, ale też zdecydowanie i minusów, które utrudniają prawidłowe przyswajanie wiedzy. Można zatem skorzystać z kursów, które oferują szkoły angielskiego dla seniorów. Jest to wygodny sposób nauki, dzięki któremu mamy określony czas w tygodniu na naukę. Ponadto na kursach obecny jest lektor, który pomoże nam nie tylko z danym materiałem omawianym na zajęciach, ale także w nauce systemów multimedialnych. Kurs angielskiego dostosowany jest także do indywidualnych potrzeb seniora pod względem tempa i czasu pracy. Zajęcia odbywają się najczęściej w grupie, co pozwala też na poznanie nowych ludzi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.