Nauka języka angielskiego – którą szkołę wybrać?

Język angielski jest obecnie najbardziej używanym językiem na świecie. Co za tym idzie, wszyscy chcą umieć się komunikować w tym języku. Jednak nie każdy miał możliwość nauki angielskiego w szkole. Stąd powstały dodatkowe lekcje różnorodnych języków obcych, które prowadzone są w szkołach językowych. Zatem, którą z nich wybrać? Gdzie rozpocząć naukę od podstaw? Który lektor sprawi, że w krótkim czasie nauczę się płynnie mówić po angielsku? Możliwości jest wiele.

Indywidualne zajęcia z języka angielskiego czy w grupie?

Kurs nauki angielskiego są dostosowywane do odpowiedniego poziomu ucznia. Oficjalnie nadaje się oznaczenie poziomu zaawansowania od A2 do C2, czyli od podstawowego do możliwości porozumienia się z każdym. W szkole językowej zajęcia dostosowywane są tak, aby usprawnić efektywność nauki angielskiego. W zależności od preferencji kursanta może on wybrać zajęcia:

  • indywidualne – skupienie uwagi tylko i wyłącznie na pojedynczej jednostce w ciągu np. pełnej godziny zegarowej; personalnie uzgadniane jest potrzebny zakres słownictwa oraz skupienie się na konkretnych wytycznych; terminy spotkań ustalane są indywidualnie,
  • grupowe – zazwyczaj są to grupy do max. 6 osób, które spotykają się w trybie zdalnym bądź stacjonarnym w terminach z góry narzuconych przez lektora; główny nacisk tutaj jest na doskonalenie umiejętności komunikacji oraz pokonanie bariery językowej.

Od każdego zależy, który rodzaj nauki angielskiego wybierze, aby był zadowolony ze swoich efektów.

Korzyści z dodatkowej nauki w szkole językowej

Nauczyciele w szkole podstawowej czy średniej nie zawsze będą w stanie dopasować tempo nauki języka obcego do wszystkich dwudziestu czy trzydziestu uczniów. Jeden szybciej przyswaja wiedzę, inny wolniej. Dobrym sposobem na udoskonalenie umiejętności jest szkoła językowa, do której może zapisać się każdy i dopasować elementy edukacji indywidualnie pod siebie. Wedle potrzeb można korzystać z zajęć indywidualnych bądź w mniejszych grupach. Dodatkowo forma np. nauki angielskiego może być zdalna lub stacjonarna. Założeniem takiej metody jest wsparcie lektorów okazywane kursantom. Oczywiste jest, że ludzie są inni. Jednak warto spróbować oby dwu form i zdecydować w praktyce, który rodzaj kursu obcego jest dla nas lepszy.

Alternatywny sposób nauki języka angielskiego

Kursy online to alternatywna forma nauki angielskiego dla wszystkich osób, które np.:

  • wolą uczyć się w domu lub z dowolnego miejsca na świecie,
  • czują się komfortowo w swoich czterech ścianach, co daje im lepszą efektywność nauki,
  • są zapracowane i zabiegane,
  • wolą zaoszczędzić czas na dojazd,
  • zaraz zostaną mamą,
  • niepełnosprawne.

Szkoły językowe w obecnych czasach dają kursantom możliwość wyboru sposobu nauczania. Zdecydowana większość stawia na kursy online. Jednak są jeszcze osoby, które preferują stacjonarny tryb nauki angielskiego. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych preferencji umiejętności uczenia się oraz harmonogramu dnia.