Mów płynnie po angielsku! Jak zacząć komunikację w obcym języku?

Problem związany z komunikacją w obcym języku dotyka wiele osób. Nie zawsze są na tyle śmiałe, boją się popełniać błędy i szukają zbyt trudnych słówek w głowie, dzięki którym mogłyby rozpocząć rozmowę. Nie trzeba operować perfekcyjnym angielskim, aby móc dogadać się z drugą osobą w tym języku. Wiemy jednak, że problem związany z mówieniem po angielsku jest poważny i dotyczy dużej ilości osób. Jak sobie z tym poradzić?

Pamiętaj, że każdy robi błędy językowe

Nauka angielskiego to nie zawody na bezbłędną jego znajomość z drugą osobą. Uczysz się dla siebie, w takim tempie, który Tobie odpowiada. To nie wstyd pomylić się, czy zrobić błąd. Takie drobne potknięcia nas uczą i sprawiają, że następnie lepiej zapamiętujemy, co zrobiliśmy źle, eliminując takie stwierdzenie. Nauka języka na każdym etapie zawiera błędy, o to chodzi właśnie w nauce! Po to uczymy się mówić, aby popełnić wszystkie możliwe błędy na początku, co później sprawi, że będziemy posługiwać się angielskim perfekcyjnie.

Mówienie po angielsku jest stresujące

Wypowiadanie się w obcym języku jest jak przemowa publiczna. Występowanie przed dużą publiką może stresować tak samo, jak rozmowa z drugą osobą po angielsku. Musimy to na początku zaakceptować i przyzwyczaić się do takiej sytuacji. Gwarantujemy, że na dalszym etapie nauki mówienie „wejdzie Ci w krew” i nie będzie to już w ogóle stresujące. Zapomnisz, że rozmawiasz po angielsku!

Operuj prostym słownictwem

Nawet jeśli znasz konstrukcje gramatyczne, świetnie Ci idzie słuchanie rozmów, czy perfekcyjnie czytasz po angielsku, nie sprawi to, że będziesz używać specjalistycznego słownictwa w rozmowie. Mówienie po angielsku jest zupełnie inne. Ważne jest podczas mówienia, aby nie szukać polskich słów najpierw, a następnie zastanawiać się nad angielskimi odpowiednikami. Operuj prostym słownictwem. Zrezygnuj ze skomplikowanych słów, jeśli pozwala Ci na to charakter rozmowy. Ucz się poprawnej i prostej wymowy.

Poznawaj nowe słówka

Im więcej poznasz słówek, tym znacznie pewniej i łatwiej będziesz rozmawiać po angielsku. Skup się najpierw, jak już wspomnieliśmy, na prostych słowach, przechodząc płynnie do bardziej specjalistycznych i skomplikowanych. Nauka angielskiego składa się praktycznie ze słownictwa i jego odpowiedniego wykorzystania z konstrukcjami gramatycznymi – na tym się skup.

Zależy Ci, aby podszkolić swój język lub nieco zmienić charakter nauki. Wybierz angielski dla dorosłych ProfiLingua. Możesz zdecydować się na kursy online, gdzie w domu razem z lektorem zaczniesz uczyć się języka. Co ważne, będziesz mógł z nim przeprowadzać rozmowy i uczyć się wymowy.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.