Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie, kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego. Jesteś jednym z nich?

W dzisiejszych czasach każdy rodzic dobrze, wie że znajomość języka obcego jest bardzo ważna. Ludzie coraz bardziej stają się obywatelami świata, a niekiedy również praca wymaga od nich biegłej znajomości języków obcych. Czy nauczanie dziecka języka obcego już od najmłodszych lat to dobry pomysł? Jeżeli tak, to od kiedy właściwie warto wprowadzić nowy język?

Nauka języka obcego w dzieciństwie

Już od wielu lat dzieci uczą się języków obcych, w tym najczęściej jeżyka angielskiego, już od podstawówki, a nawet przedszkola. A może zacząć naukę języków obcych jeszcze wcześniej? Jaka jest najlepsza pora na wprowadzenie drugiego języka? Co zyskuje Twoje dziecko ucząc się języków obcych we wczesnym dzieciństwie?

Specjaliści wykazują przynajmniej kilka korzyści wynikających z nauki języka obcego dzieci już od najmłodszych lat:

  • Wytworzenie pozytywnych skojarzeń – kiedy dziecko poznaje język przez zabawę, bez stresu, dzieci budują pozytywne skojarzenia z językiem obcym. Z tego względu są zupełnie pozbawione traum i zniechęcenia związanych z ocenami, sprawdzianami i koniecznością zrealizowania jakiegoś programu.
  • Doskonały akcent i wymowa – dzieci do trzeciego roku życia słyszą i rozróżniają doskonale dźwięki występujące w innych językach. Z tego względu dzieci uczące się języków od małego mogą nauczyć się doskonale posługiwać się danym językiem. Z czasem ta umiejętność, niestety, zanika, a nauka prawidłowej wymowy wymaga o wiele więcej wysiłku i zaangażowania.
  • Wykorzystanie naturalnej chłonności umysłu małego dziecka – umysł małego dziecka nastawiony jest przede wszystkim na naukę. Dziecko ma w sobie wewnętrze pragnienie nauki i chęć stawania się coraz bardziej samodzielnym. Najważniejsze jest również to, ze dziecko samo chce się uczyć nowego języka bo robi to w naturalnych warunkach, a nie tak jak w późniejszym czasie w szkolnej ławce.
  • Łatwość opanowania kolejnych języków obcych – jeżeli zadbasz o rozwój językowy swojego dziecka już od najmłodszych lat, po prostu ułatwisz mu życie. Z tego względu nauka kolejnych języków obcych po prostu będzie dla niego łatwiejsza.  

Wiemy, ze jako rodzić chcesz dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze. Jeżeli marzysz o tym, aby twoje dziecko opanowało język angielskie lub każdy inny język obcy na mistrzowskim poziomie, zacznij otaczać je tym językiem już od pierwszych dni jego życia.

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko opanowało angielski, mów do niego w tym języku, czytaj mu książeczki po angielsku, a także puszczaj angielskie bajki. Jeżeli jako rodzic dam chcesz podnieść swoje umiejętności językowe zapisz się na kursy angielskiego w Warszawie lub innym dużym mieście. Szkoła języków obcych ProfiLingua to najlepsze miejsce do nauki języków obcych. Znajdziesz tam wykwalifikowanych lektorów, którzy pomogą Ci skutecznie nauczyć się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, duńskiego, chińskiego i wielu innych języków.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.