Jak zacząć naukę angielskiego?

Wystarczy kilka prostych kroków, a Twoja znajomość angielskiego może podskoczyć co najmniej o jeden poziom. Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na początkach przygody z kursami językowymi, które zacząć jest najtrudniej. Podpowiemy jednak jak się do tego zabrać, nie żałować i być pewnym rezultatów.

Ustal sobie cel

Każde podejmowane wyzwanie musi mieć swoje znaczenie i kierunek, dlatego jeśli decydujesz się na podjęcie w ProfiLingua nauki angielskiego, musisz wyznaczyć swój cel, do którego będziesz dążyć. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie trudno będzie Ci się zmobilizować i w ogóle rozpocząć kurs w szkole językowej.

Powodów, dla których warto uczyć się angielskiego jest całe mnóstwo, a poniżej przedstawimy najczęściej wymieniane i najważniejsze:

  • podniesienie poziomu znajomości języka;
  • polepszenie wyników w nauce lub przygotowanie się do matury, egzaminu ósmoklasisty;
  • podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych, a co za tym idzie zbliżenie się do awansu;
  • poszerzenie własnych zainteresowań i grona znajomych, nawet spoza kraju;
  • podwyższenie poziomu własnej wartości;
  • swobodne podróżowanie po całym świecie;
  • zajęcie czasu wolnego aktywnościami kształtującymi umysł.

Musisz jednak sam zdecydować, który z powodów będzie najlepiej pasować do Twojej sytuacji lub zastanowić się nad własną motywacją do nauki.

Zajęcia w samotności lub w grupie

Innym ważnym aspektem, który pomoże Ci w podjęciu decyzji o uczestnictwie w kursie językowym jest wybranie pomiędzy zajęciami prowadzonymi w grupie kilkuosobowej lub indywidualnie. Im więcej informacji zbierzesz i będziesz wiedzieć, czego oczekujesz, tym łatwiej będzie zacząć Ci naukę angielskiego w szkole językowej.

Ćwiczenia w grupach pomagają w przełamywaniu bariery językowej i są jednocześnie dobrą mobilizacją do działania, by dorównać innym. Z kolei uczenie się sam na sam z lektorem także może mieć swoje plusy, ponieważ będzie razem w stanie określić na czym zależy Ci najbardziej i co w szczególności wymaga poprawy. Musisz zastanowić się jaką osobą jesteś i czy wolisz pracować w towarzystwie czy może jesteś typem samotnika, który działa w pojedynkę.

Kurs na Twoją miarę

Przed rozpoczęciem zajęć w naszej szkole musisz przejść przez specjalny test kwalifikacyjny lub rozmowę, na podstawie których będziemy mogli stwierdzić na jakim poziomie znajomości angielskiego znajdujesz się obecnie. W ten sposób możemy przydzielić Cię do jednego z trzech poziomów: początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany, które dodatkowo są rozgraniczona na pośrednie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się odnaleźć.

Poza stopniem zaawansowania, trzeba określić również jakiego rodzaju kurs Cię interesuje. Czy ma on zwyczajnie podnieść Twoje kwalifikacje, a może przygotować Cię do matury lub egzaminu ósmoklasisty? Być może prowadzisz własną działalność gospodarczą i chciałbyś zorganizować swojemu zespołowi kurs języka biznesowego na poprawę jakości działania firmy? Znajdzie się także coś dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności konwersacyjne, więc radzimy dobrze się zastanów i czekaj już dłużej – zapisz się do ProfiLingua na kurs angielskiego według Twoich oczekiwań.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.