Jak sprawić, żeby dziecko polubiło język angielski?

Często chcemy, aby nasz maluch rozpoczął naukę języka angielskiego, jednak on niekoniecznie pała do niego sympatią. Co zrobić, aby zaszczepić w dziecku miłość do języków obcych? W tym wpisie przedstawimy rady, które pomogą sprawić, że dziecko polubi język angielski!

Czemu dzieci nie lubią angielskiego?

Czasem zdarza się, że nasze dzieci z jakiegoś względu mają uraz do języka obcego. Może to być spowodowane sytuacja w szkole, popełnioną pomyłka lub czymś, czym nasze dziecko nie chce się dzielić.

Po pierwsze, warto zdać sobie z tego sprawę i przyjąć to jako fakt, a nie jako coś nienaturalnego, bądź wynaturzonego. Polski system edukacji niestety nie prowadzi zajęć z języka obcego w sposób, który zachęca dzieci do nauki lub jest ciekawy. Oczywiście wiele zależy od nauczyciela, nie powinniśmy jednak wymagać od naszych dzieci, aby pokochały angielski przez lekcje w szkole. Jak zatem sprawić, aby nasza latorośl polubiła angielski mimo to?

Co zrobić, by dziecko polubiło naukę angielskiego?

Może Twoje dziecko lubi śpiewać, tańczyć, grać w piłkę, oglądać bajki, czytać książki lub słuchać muzyki? Wykorzystaj to do kreatywnej nauki języka angielskiego!

Warto zachęcać dziecko do podejmowania jego ulubionych aktywności w języku angielskim. Jeżeli niechęć jest duża, możemy robić to sprytnie, bez wywierania na nim presji, po prostu dbając o tym, aby miało ono styczność z językiem obcym nieustannie. Być może po jakimś czasie samo się przekona, że angielski nie jest taki zły.

Znajdź odpowiedniego nauczyciela

Niestety, ale jeżeli chcemy, aby nasze dziecko uczyło się języka obcego efektywnie, może okazać się konieczne korzystanie z dodatkowych lekcji. Nauka angielskiego będzie dużo łatwiejsza, jeżeli skorzystamy z usług szkoły językowej, która cieszy się dobrymi opiniami.

Co zrobić, aby dziecko polubiło angielski?

Jak widzisz, jest dużo rozwiązań tego problemu. Ważne jest to, aby dopasować je do swojego dziecka i znaleźć metodę, która będzie skuteczna.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.