Jak nauczyć się angielskiego od podstaw?

Nauka języków trwa zwykle latami, jednak wcale nie musisz tracić połowy życia na ich opanowanie. Tak naprawdę dzięki odpowiedniemu podejściu do nauki szybko poznasz podstawy języka obcego i wkroczysz na poziom, który otworzy Ci drogę do perfekcyjnego posługiwania się angielskim.

3 zasady skutecznej nauki języków w każdym wieku

W przypadku dzieci i młodzieży nauka języków przebiega na całkiem innych zasadach niż w przypadku osób dorosłych. Odczuwając potrzebę podniesienia własnych kwalifikacji lub presję związaną z ryzykiem pozostania za naszymi konkurentami na rynku pracy podejmujemy decyzję o nauce języków, jednak co dalej?

Po pierwsze: motywacja

Motywacja to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Podchodząc do nauki angielskiego, jak do smutnej konieczności nie da się osiągnąć dobrych efektów i satysfakcji ze swoich osiągnięć.

Jeżeli szukasz motywacji postaw przede wszystkim na zalety wynikające ze znajomości języków, które nie ograniczają się tylko do sfery zawodowej, ale także pomagają cieszyć się swobodnym zwiedzaniem świata czy zawieraniem nowych znajomości.

Jeżeli już znajdziesz motywację do nauki, wyznacz cel, do którego zamierzasz dążyć – ważne, aby był on dla Ciebie osiągalny, dlatego mierz siły na zamiary.

Po drugie: realne cele

Większość osób wykazuje przeciętne zdolności przyswajania języków obcych, dlatego nie należy podchodzić do nauki na zasadzie, dziś muszę opanować… Presja, którą sobie narzucimy, wcale nie pomoże opanować języka, a wręcz przeciwnie może zniechęcić nawet najbardziej pracowitą i chętną do nauki osobę. Nie należy także na siłę przeskakiwać poszczególnych szczebli edukacji – tendencje do wyboru trudniejszych partii materiału i pomijaniu z pozoru zrozumiałych zagadnień mają przede wszystkim osoby uczące się w domu, a takie podejście powoduje stopniowe nawarstwianie się zaległości i uniemożliwia sprawne posługiwanie się językiem obcym w praktyce.

Po trzecie: odpowiedni wybór nauczyciela

Samodzielna nauka zwykle przynosi niewielkie efekty. Gdzie uczyć się języka angielskiego? Najlepiej korzystać z nieocenionej pomocy szkół językowych, które pozwalają w pełni wykorzystać czas przeznaczony na samorozwój i edukację językową. Zaletą szkół językowych jest przede wszystkim możliwość uczestniczenia w dopasowanych do potrzeb różnorodnych grup zajęciach. Możliwość skorzystania z unikalnych metod szkoleniowych dostosowania czasu zajęć do naszych indywidualnych potrzeb czy ratalna płatność za kurs powodują, że warto postawić na efektywny rozwój i zamiast „wkuwać” słówka i uczyć się na pamięć nieprzydanych zdań i zacząć rozwijać swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.