Dlaczego angielski w grupie jest lepszy?

Oczywiście zdanie w tym temacie są dość podzielone, ponieważ niektórzy mimo wszystko nadal preferują tryb indywidualnej nauki angielskiego. Jednak w przypadku nastolatków naszym zdaniem o wiele skuteczniejsze i przyjemniejsze jest uczęszczanie na grupowy kurs językowy, o czym dokładniej piszemy w dzisiejszym artykule. Być może Ciebie również przekonamy do naszej idei, a z pewnością warto wysłuchać naszych argumentów. Przekonaj się ile możesz zyskać zapisując się do grupy kursantów na równym poziomie i podobnych zainteresowaniach.

Większa motywacja

Nie da się ukryć, że wiele młodych osób wykazuje się mniejszą chęcią do nauki, a w tym również do języków obcych. Może to wynikać z rutynowo przeprowadzanych zajęć w szkole, które nie są często dobrze dostosowane do stopnia zaawansowania znajomości angielskiego. W rezultacie część uczniów jest zaniedbywana, a pozostali zwyczajnie nudzą się prowadzonymi ćwiczeniami, gdyż jest to już dla nich dobrze znane. W takiej sytuacji naprawdę bardzo dobrym pomysłem będzie kurs angielskiego dla młodzieży w ProfiLingua, gdzie najpierw chętni muszą wypełnić test kwalifikacyjny, dzięki któremu można przydzielić je do odpowiedniej grupy.

Ostatecznie nastolatkowie znajdują się w jednej grupie, gdzie wszyscy są na tym samym poziomie, a co za tym idzie pojawia się zdrowa rywalizacja pomiędzy kursantami. Każdy raczej chce wypaść jak najlepiej, dlatego stara się, angażuje i wykonuje wszystkie zadania poprawnie. Można nazwać to w takim wypadku motywacją, gdzie przy jednoosobowym kursie zostaje ona częściowo uśpiona, gdyż w razie niewypełnienia zadania jesteśmy po prostu zobowiązaniu do tłumaczenia przed lektorem, a nie całą grupą, gdzie narzucony jest pewna jakość.

Nowoczesne sposoby

Równocześnie trzeba wspomnieć, że młodzież oczekuje czegoś więcej od nauki języków, gdzie są już znużeni standardowy metodami nauczania. Właśnie w przypadku szkół ProfiLingua można zauważyć spory progres, ponieważ zaczęli oni łączyć tradycyjną formę prowadzenia zajęć z nowoczesnymi technikami w postaci multimedialnej. Wówczas na zajęciach grupowych wszyscy mają możliwość trenowania swoich umiejętności, a przy tym nikt nie zostaje pominięty. Podobnie jeśli chodzi o zadania domowe, które mogą być również rozwiązywane internetowo poprzez specjalną platformę edukacyjną. To o wiele ciekawsze, a prowadzone na zajęciach rozmówki pomiędzy uczestnikami są dodatkowym atutem, gdyż masz możliwość podszkolenia swoich umiejętności konwersacyjnych oraz wyćwiczenia swojego akcentu.

Poznanie nowych ludzi

Osoby młode mają okazję także podczas kursu grupowego poznać inne osoby, które być może posiadają podobne zainteresowania. W trakcie dojrzewania to bardzo ważne, by nawiązywać nowe kontakty i otwierać się na inne punkty widzenia, by nie ograniczać się w żadnym aspekcie. To szczególnie intrygujące dla młodych osób, by spotkać osoby spoza ich kręgu i powiększyć swoje grono znajomych. Jednocześnie wiąże się to z wcześniej przytoczoną motywacją, ponieważ podczas zapoznawania się nowymi osobami istnieje presja zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Takie wywieranie wrażenia na innych może wiązać się oczywiście z coraz lepszymi wynikami w nauce, dlatego właśnie naszym zdaniem grupowe kursy posiadają o wiele więcej zalet w przypadku angielskiego dla młodzieży.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.