Czy warto uczyć się języka ukraińskiego?

Język ukraiński jest językiem, którym posługują się ludzie nie tylko na Ukrainie, ale również w Rosji, Mołdawii, USA, a także w Polsce. Wobec tego warto zadać sobie pytanie, czy nauka tego języka jest oplacalna, oraz czy jest to trudne.

Język ukraiński jest podobny do polskiego

Wielu ludzi widząc język ukraiński i panujące w nim zasady, w tym pismo cyrylicą czuje się zniechęconych i zakłada, że jest to język trudny do nauki. Prawda jest taka, że język ukraiński jest bardzo zbliżony do Polskiego, dużo bardziej niż np. czeski. Dodatkowo jest to język obecny w wielu firmach, które pomagają mieszkańcom Ukrainy zakotwiczyć się w Polsce.

Rosyjski czy ukraiński

Podejmując naukę języków obcych, wielu ludzi ma również dylemat, czy podejmować się nauki języka ukraińskiego czy rosyjskiego. Prawda jest taka, że znajomość obu tych języków na inne znaczenie zarówno na rynku pracy, jak i w życiu. Pewne jest to, że ucząc się języka ukraińskiego, dużo łatwiej będzie nam opanować znajomość języka rosyjskiego i odwrotnie.

Gdzie uczyć się języka ukraińskiego?

Prawda jest taka, że nauka języka ukraińskiego może być łatwa i przyjemna, wystarczy jedynie znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Obecnie wiele szkół językowych oferuje kursy języka ukraińskiego na dogodnych warunkach od podstaw. Język ukraiński online w Profi Lingua również będzie idealnym rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby podjąć się nauki języka obcego bez wychodzenia z domu!

Język ukraiński – podsumowanie

Jak widzisz, jest dużo zalet nauki języka ukraińskiego. Dodatkowo, dla Polaków jest on stosunkowo łatwy do opanowania. Dlatego właśnie jeżeli zastanawiasz się, czy warto rozpocząć jego naukę – zrób to już dziś!

Źródło zdjęć freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.