Czy słuchanie muzyki pomaga w nauce języka angielskiego?

Czy słuchanie muzyki pomaga w nauce języka angielskiego?

W kwestii nauki języków obcych krąży wiele teorii, które nie do końca są sprawdzone. Powstają nowe metody przyswajania wiedzy – jedne mniej czasochłonne, drugie bardziej. Prawdą jest to, że im więcej słuchamy obcego języka, tym łatwiej jest nam się go uczyć. Jednak jest jeden warunek, aby to było prawdą. Chodzi o świadomość i chęć. Podobnie jest z nauką języka angielskiego poprzez słuchanie muzyki w obcym języku. Jeśli będziesz świadomy tego, że może to być bardzo praktyczne narzędzie edukacyjne, to zdołasz połączyć przyjemność słuchania muzyki z nauką języka angielskiego.

Słuchaj muzyki i przyswajaj wiedzę

Pierwszym argumentem za tym, że słuchanie muzyki pomaga w nauce języka angielskiego jest fakt, że osłuchasz się z obcym językiem. Nauczysz się jak rozpoznawać akcent, jaki jest rytm danego języka, jakie jest brzmienie słów czy w jakim kontekście mogą być one używane.

Ponadto, możesz powtarzać usłyszane słowa i zwroty, które zapadną Ci w pamięć. Jeśli dodatkowo muzyka przypadnie Ci do gustu, łatwo możesz zapamiętać jej słowa, szczególnie wtedy, gdy się rymują.

Możesz się zrelaksować i uczyć języka angielskiego

Ogromnym plusem metody nauki języka angielskiego przez muzykę jest Twoje rozluźnienie. W warunkach szkolnych, gdzie jesteś zmuszony do patrzenia w podręcznik i słuchania tego, co mówi nauczyciel lub co mówią aktorzy w wątpliwej jakości nagraniu, towarzyszy Ci stres i dyskomfort.

Jednak słuchając muzyki leżąc w domu, myjąc naczynia czy spacerując po parku, jednocześnie możesz się rozluźnić, a nie od dziś wiadomo, że to właśnie w chwili relaksu, człowiek najszybciej przyswaja wiedzę.

Poszerz swoje horyzonty i sprawdź, co oferuje niezwykle skuteczny kurs angielskiego online, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb kursanta.

Ucz się tekstów piosenek i sprawdzaj ich znaczenie

Słuchanie muzyki i nauka angielskiego nie opierają się jednak tylko na słuchaniu, ale i na czytaniu. Sprawdź o czym w Twoim ulubionym utworze śpiewa wokalista oraz poznaj tłumaczenie słów piosenki na język polski. Możesz porównywać zwroty użyte przez autora słów oraz zobaczyć też kontekst, w jakim zostały one użyte. A może utwór ten został nagrany przez polskiego artystę w rodzimym języku? Jest to świetny sposób na porównanie słów jednej piosenki wykonanej w dwóch językach.

Uczenie się poprzez śpiewanie – edukacyjne karaoke!

Był czas na słuchanie, był czas na czytanie… teraz kolej na mówienie, czyli śpiewanie! Karaoke kojarzy się głównie z dobrą zabawą, jednak może stanowić też świetny sposób na ćwiczenie swojej wymowy i akcentowania. Śpiewając swoje ulubione utwory, możesz w przyjemny sposób uczyć się angielskiego i spędzać czas z przyjaciółmi.

Szukasz profesjonalnej pomocy w nauce języka angielskiego online? Szkoła językowa Profi Lingua pomoże Ci otworzyć się na język obcy i pokaże unikalne metody edukacyjne.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.