Czy samodzielna nauka angielskiego sprawdzi się w podeszłym wieku?

Na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno, nawet jeśli ma się więcej niż 60 lat. Na emeryturze możemy większość swojego czasu poświęcić na swoje pasje oraz wiele innych rzeczy, które sprawią, że będziemy zdecydowanie lepiej się czuć. Odskocznią od codzienności może być nauka języka angielskiego. Teraz tylko warto zadać sobie pytanie – czy samodzielna nauka sprawdzi się lepiej od tej w grupie?

Nauka samemu

Niestety nie jest łatwo uczyć się nowego języka samodzielnie, dlatego że wymaga to przede wszystkim dużej ilości czasu, motywacji oraz chęci. Bez tego prawdopodobne jest, że nie uda nam się nauczyć wszystkiego tak dobrze. Słownictwo, zwroty i gramatyka to dosyć łatwiejsza część. Gorzej może być z ćwiczeniem pisania, czytania oraz mówienia. Tutaj zdecydowanie przydałby się lektor bądź osoba, która chętnie by nas wspierała w nauce i przy okazji pomagała. Ogromny minus samodzielnej nauki języka angielskiego jest to, że efekty mogą być znacznie wolniejsze. Łatwo jest się poddać i zaprzepaścić niektóre etapy nauki. Jest wiele podręczników oraz kursów online, które nie zawsze są tak efektywne. Zazwyczaj także są dosyć drogie i dostępne na rynku w tak dużej ilości, że nie wiadomo, co wybrać, aby ułatwiło nam naukę. Dlatego, jeśli już zdecydujemy się na samodzielne uczenie się, warto poprosić kogoś, kto może nam pomóc kontrolować nasze postępy.

Nauka w grupie

Nie wszystkim wydaje się, że może być to odpowiednie rozwiązanie, z tego względu, że przeważnie myśli się, że kurs nauki języka angielskiego w szkole językowej jest zdecydowanie droższą opcją. Oczywiście nie zawsze, ponieważ wiele takich ofert skierowanych do seniorów jest przeważnie znacznie tańszym wariantem niż w przypadku kursów online i podręczników dostępnych na rynku. Ponadto to wiele płynących korzyści – poznanie nowych osób, większa motywacja czy kontrola postępów w nauce przez wykwalifikowanego lektora. To całkiem inna opcja nauki angielskiego dlatego, że większość szkół językowych w swojej ofercie dostosowuje kursy pod indywidualne potrzeby każdego seniora. Lekcje nie są prowadzone w szybkim tempie, a w każdej chwili można poprosić o większą ilość powtórki danego materiału. To także ciekawy sposób prowadzenia zajęć, np. poprzez prezentacje multimedialne. Podczas kursu obecny jest oczywiście lektor, który nie tylko będzie prowadzić lekcje, ale jego zadaniem jest również kontrola wyników i pomoc każdemu uczestnikowi. Warto zdecydować się na kurs angielskiego, który zdecydowanie może ułatwić nam naukę i będzie ona przebiegać w miłej atmosferze, dzięki czemu spożytkujesz pozytywnie swój wolny czas.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.