Czy najdroższa szkoła językowa jest najlepsza? Sprawdź na co zwracać uwagę

Wybór szkoły angielskiego nie powinien być sprawą dowolną i kierować się na pierwszą lepszą placówkę, ponieważ istotne jest wcześniejsze sprawdzenie kilku aspektów, o których opowiemy poniżej. Mamy nadzieję, że nasze informacje okażą się dla Was przydatne, a podjęta decyzja sprawi wiele satysfakcji zarówno dla osób młodszych, jak i starszych.

Doświadczenie

Nie można nazwać tego decydującym kryterium, ponieważ niedawno otwarte szkoły językowe również mają swoje plusy, jak na przykład dbałość o klienta i dopasowanie się do jego potrzeb, co w przypadku kilkuletniej placówki może funkcjonować nieco gorzej. Na pewno nie jest to regułą, ale warto zwrócić na to uwagę, gdzie jak wiadomo ilość nauczanych lat ma wpływ na także na jakość, gdzie im więcej sukcesów na koncie szkoły, tym lepiej dla Ciebie.

Opinie kursantów

Prawie nic lepiej nie oceni efektywności szkoły językowej jak jej bieżący lub byli uczestnicy, którzy oczywiście w sposób subiektywny będą oceniać daną placówkę. Jednak z ich opinii można wyciągnąć wiele informacji, a zwłaszcza jeśli są dla nas znane i bliskie osoby. Wówczas można zapytać ich o wszystko, a odpowiedź w 99% będzie szczera. Możemy zatem poznać ich mniemanie na temat przeprowadzanych zajęć, ich jakości oraz dotyczące prowadzących. W rezultacie jesteś w stanie poznać dane miejsce z zupełnie innej strony, aczkolwiek tutaj również istnieje pewien haczyk, ponieważ trzeba cały czas pamiętać, że są to jedynie jednostronne opinie, które mogą wynikać z kompletnie odmiennych czynników niż rzeczywista sytuacja w szkole językowej. Zatem i w tym przypadku trzeba zachować ostrożność.

Oferta szkoły językowej

Najlepiej na wstępie zapoznać się z aktualną ofertą w szkole angielskiego, gdzie kompetentna osoba powinna przedstawić Ci plan, który najlepiej będzie pasował do Twoich wymagań. Ważne w tej kwestii jest określenie czasu jaki planujesz poświęcić na naukę języka, a także proponowaną ilość godzin jakie gwarantuje dana szkoła, aby dojść do upragnionego poziomu. Następnie trzeba poznać częstotliwość zajęć oraz formę odbywania ćwiczeń, która zazwyczaj dzieli się na indywidualną oraz grupową, gdzie w jednym zespole zazwyczaj liczy się 5-6 osób. Po ustaleniu wszelkich kwestii związanych z czasem zajęć, można przejść również do kosztów, które także dobrze porównać z innymi szkołami w okolicy, aby wiedzieć mniej więcej jakich kwot można się spodziewać.

Jednak najważniejszym etapem zapoznawania się z konkretną placówką jest przeczytanie regulaminu oraz umowy, którą należy podpisać przed rozpoczęciem kursu. W tych dokumentach dowiesz się absolutnie wszystkiego na temat wcześniejszego odstąpienia od umowy, gwarancji zdania egzaminu końcowego oraz wielu innych ewentualność, o których lepiej mieć pojęcie. Na pewno trzeba uważać i nie radzimy podejmować tej decyzji zbyt pochopnie ani kierować się wyłącznie najwyższą ceną, która powinna być adekwatna do jakości, ponieważ nie zawsze się to sprawdza. Lepiej podejść do tego na spokojnie, by efekty końcowe okazały się dla Ciebie satysfakcjonujące.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.