Czy dziecko powinno uczyć się angielskiego od najmłodszych lat?

Już od przedszkola dzieci uczą się podstawowych anglojęzycznych słówek. Nauka angielskiego od najmłodszych lat nie jest wcale trudną rzeczą, jeśli będzie ona oparta najpierw na zabawie.  Czy warto zatem postawić na naukę angielskiego?

Przyswajanie języka

Niekiedy w przedszkolu już dziecko ma pierwszą styczność z angielskim. Są to najczęściej najprostsze słówka, zdania, zwroty lub liczebniki. Wówczas wprowadza się naukę poprzez zabawę i proste piosenki. Zdecydowanie większy materiał zaczyna się przerabiać w szkole. Oczywiście z każdym rokiem tematy stają się trudniejsze, aby oswajać się z daną wiedzą. Wówczas dziecko poznaje nowe informacje oraz zagadnienia, które pozwolą mu dalej się rozwijać. Ważne jest, aby  zapewnić kontakt z angielskim już od najmłodszych lat.

Systematyczność

Systematyczność to z pewnością zaleta, która prowadzi do zamierzonych efektów. Jest bardzo ważna w nauce języków obcych. Dlatego, pomimo uczenia się angielskiego przez naszą pociechę w szkole, warto również postawić na naukę poza nią, np. poprzez różne kursy w szkole językowej. Wówczas dziecko spędzi swój wolny czas w przyjemny sposób połączony z nauką i zabawą. Obecnie wiele rodziców decyduje się na takie kursy, ponieważ wiedzą, że obcowanie z angielskim od najmłodszych lat może przynieść korzyści. Ponadto to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu w szczególności, jeśli wybierzemy dla dziecka zajęcia w grupie, gdzie dodatkowo będzie mieć kontakt z rówieśnikami. Przyjemna atmosfera gwarantowana. Zajęcia prowadzi lektor za pomocą materiałów multimedialnych oraz poprzez zabawę i gry. Angielski dla dzieci w ProfiLingua to odpowiedni wybór, jeśli zależy nam, aby pociecha mogła swobodnie posługiwać się w prawidłowy sposób tym językiem obcym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.