Czy angielski wciąż będzie najważniejszym językiem na świecie?
Zastanawiasz się, czy warto inwestować w naukę angielskiego Twojego dziecka? Dopiero co nauczyło się ono mówić po polsku, a Ty boisz się, że wprowadzanie nowego języka to za dużo? A może chcesz, żeby Twoje dziecko podróżowało, studiowało za granicą, pracowało w międzynarodowym środowisku, uczyło się o innych kulturach i zdobywało nowych przyjaciół, a nie może tego zrobić bez dobrej znajomości języka obcego? Mówi się, że angielski jest przyszłościowym językiem. Dlaczego? Poznaj powody, dla których mówi się, że język angielski jest przepustka do przyszłości!

Jest to oficjalny język w 55 krajach, a powszechnie używa się go w ponad stu państwach

Oczywiście zaliczamy do tego kraje oczywiste, takie jak Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia i RPA, jednak lista nie kończy się na nich. Angielski jest językiem urzędowym w wielu krajach Afryki, Azji i na Karaibach. Możemy zauważyć jego dominację patrząc również na Kenię, Nigerię, Filipiny, Jamajkę, Bahamy, Indie, Singapur, Fidżi i Vanuatu – i wiele innych miejsc, w których można rozmawiać z mieszkańcami w języku angielskim i zyskujemy gwarancję wzajemnego zrozumienia.

Na świecie jest prawie 2 miliardy ludzi mówi w języku angielskim

Ponieważ język angielski jest tak powszechnie używany, mówi się o nim, jako o języku międzynarodowym. Ponad 360 milionów ludzi to native speakerzy, a łącznie prawie dwa miliardy używają angielskiego jako pierwszego, drugiego lub trzeciego języka. W samej Europie 38% twierdzi, że mówi po angielsku na poziomie komunikatywnym.

Angielski kulturze masowej

Wystarczy spojrzeć na przemysł muzyczny albo na popularność takich platform jak Netflix. W kulturze masowej język angielski odgrywa naprawdę bardzo istotną rolę, a więc jest obecny wszędzie. Warto wobec tego zwrócić szczególną uwagę na jego naukę.

Angielski w biznesie

Angielski jest głównym językiem w świecie biznesu. Największe firmy stosują angielski jako swoje narzędzie korporacyjne. Biznes światowy jest w ogromnej mierze prowadzony w języku angielskim, ponieważ transakcje globalne muszą być przeprowadzane w języku wspólnym dla wszystkich stron. Z tego powodu znajomość angielskiego może okazać się furtką do kariery.

Język angielski na świecie – podsumowanie

Jak widzisz, jest bardzo wiele powodów, dla których warto uczyć swoje dziecko języka angielskiego od najmłodszych lat. Postaw na naukę angielskiego z Profi Lingua i spraw, aby Twoje dziecko uczyło się efektywnie!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.