Czy angielski jest potrzebny programiście?

Niektórzy pewnie odpowiedzą, że nie, ponieważ ich praca opiera się głównie na programowaniu i kodowaniu, gdzie posługują się znanymi formułkami. Jednak naszym zdaniem znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym jest konieczna, a to z różnych względów. O wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule i mamy nadzieję, że także częściowo zmienicie zdanie.

Rozwijająca się branża

Można by powiedzieć, że ze względu na ciągle pojawiające się innowacje w świecie programowania nauka angielskiego staje się niezdatna, ponieważ traci na swojej aktualności. Jednak z drugiej strony można by rzecz, że w ogóle nie ma sensu się rozwijać w jakiejkolwiek dziedzinie, ponieważ nieustannie wprowadzane są nowe pomysły i fakty. Każda osoba, która ceni sobie rozwój osobisty powinna pomyśleć nad dodatkowym kursem angielskiego dla dorosłych, aby uzupełnić wszelkie braki związane z gramatyczną częścią oraz słówkami, które powinny także opierać się na branży programowania.

Istnieje wiele języków kodowania, aczkolwiek w każdym z nich pojawiają się sformułowania bądź wyrażenia w języku angielskim, gdzie w samej polszczyźnie pojawiło się mnóstwo zapożyczeń. Wówczas nie trzeba uczyć się kolejno znaczenia poszczególnych zwrotów, na które natrafimy podczas programowania, ale będzie to dla nas oczywiste. Dobrym sposobem również na przyswojenie wiedzy jest czytanie specjalistycznych książek, których fachowe słownictwo może z początku przerażać, ale później okaże się dla Ciebie bardzo naturalne.

Zagraniczna szansa

Młodzi programiści muszą wykazać się czymś więcej, aby to właśnie jeden z nich został wybrany do jak najlepszej firmy zajmującej się branżą IT. Nie wystarczą już same umiejętności z zakresu kodowania w kilku językach czy też ukończone szkolenia, ponieważ trzeba stać się konkurencyjnym wobec innych. Coraz więcej osób zdobywa potrzebne kwalifikacje, aczkolwiek najczęściej pracodawcy podejmują decyzje w oparciu również o pozostałe kryteria, jak na przykład doświadczenie, pomysł na siebie oraz znajomość języka.

Zwłaszcza od młodych ludzi wymaga się umiejętności lingwistycznych na wyższym poziomie, co może wynikać z codziennej styczność z angielskim. Zatem warto zainwestować więcej w swój potencjał i spokojnie wyprzedzić innych swoim wyjątkowym CV wzbogaconym o znajomość języka w stopniu zaawansowanym. Obecnie powstało wiele kursów dla programistów, które pozwalają im posiąść praktyczną wiedzę, ale nie zapominajmy, że przydadzą się także umiejętności komunikacyjne poza fachowym słownictwem, aby móc zaprezentować się jak najlepiej albo starać się o zagraniczny staż czy też stanowisko pracy, co może okazać się dla Ciebie życiową szansą.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.