Business English – co to takiego i jak się nim posługiwać?

Na pewno język angielski jest większości znany i obecnie wiele osób posługuje się nim nie tylko na co dzień. Również potrzebny jest on nam i w pracy, gdzie komunikujemy się z różną grupą i ilością osób. Coraz bardziej angielskiego biznesowego potrzebujemy w celach zawodowych. Jednak, czy do końca wiemy, czym on się różni od zwykłego języka angielskiego?

Co to takiego Business English?

Business English to nic innego jak biznesowy angielski, którego możemy wykorzystać jako narzędzie komunikowania się w świecie biznesu. Posługuje się nim każdy, kto ma w pracy kontakt z wieloma osobami z różnych firm, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Business English to nic innego, jak specjalistyczne i rozszerzone słownictwo, slang i gramatyka. To specjalistyczny język, którego możemy używać w ramach prezentacji, prowadzenia dokumentacji, argumentowania i jeszcze w wielu innych przypadkach. Język angielski, którego uczono nas w szkole bądź słyszeliśmy u innych, jest raczej językiem potocznym, który nie nadaję się do posługiwania na rynku biznesowym.

Czy warto znać Business English?

Znajomość języka angielskiego biznesowego to wielki plus na rynku pracy. Może on bardzo przydać się nam przy poszukiwaniu pracy albo zwiększyć naszą pozycję w firmie. Ponadto już coraz częściej Business English jest wymagany w większości stanowisk, szczególnie marketingu i IT. Daje nam to możliwość posługiwania się profesjonalnym językiem, który może okazać się nam potrzebny także na co dzień. Dla osób, które w środowisku biznesowym mają kontakt z wieloma firmami, Business English to nie tylko język, ale i narzędzie pracy.

Jak się go nauczyć?

Zacznij od tego, aby wybrać odpowiednią szkołę językową, jeśli zdecydujesz się na kurs dla firm. Odpowiedni nauczyciele oraz native speakerzy przygotują Cię pod kątem nauki specjalistycznego języka angielskiego. Ułatwią Ci posługiwanie się nowym słownictwem, gramatyką czy odpowiednim biznesowym slangiem. Wystarczy tylko znaleźć takie zajęcia, które będą odpowiadać Twoim wymaganiom. Wtedy zdecydowanie łatwiej nauczysz się wszystkiego i będziesz mieć także większą motywację.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.