Angielski w biznesie. Przydatna forma komunikacji

Angielski jest przydatnym językiem, który umożliwi nam swobodne komunikowanie się z innymi w każdej sferze. Gdy mowa o biznesie dobrze, aby znać także specjalistyczne pojęcia z zakresu Business English. Czy warto się go uczyć?

Zalety nauki

Business English to specjalistyczny język, który pozwoli nam komunikować się z innymi w sferze biznesu. Najczęściej może on przydać się różnym branżom z zakresu marketingu, handlu, sprzedaży, finansów i IT. Ponadto jego nauka przynosi wiele zalet. Poprawia się nie tylko komunikacja oraz nasze niektóre z umiejętności, ale także przynosi to wiele korzyści na tle zawodowym. Choćby, dzięki Business English jesteśmy w stanie pozyskać lepsze stanowisko w firmie, bądź znaleźć zdecydowanie korzystniejszą pracę. Język biznesowy to niewątpliwie atut wśród zapisanych umiejętności w CV. Kontakty międzynarodowe, lepsza pozycja firmy na rynku, pozyskiwanie nowych klientów – to kilka zalet na tle zawodowym. Z kolei Business English pomoże nam dobrze argumentować oraz prezentować dane i wykresy, rozmawiać obszernym oraz zawodowym językiem, a także sprawi, że będziemy bardziej pewni tego, o czym mówimy. Business English to jedna z podstawowych form komunikacji w sferze zawodowej z różnymi klientami na rynku lokalnym, międzynarodowym oraz globalnym.

Business English a General English

Mimo wiele przeciwności mają zdecydowanie więcej podobieństw niż różnić. Business English wymaga jednak dużego poświęcenia oraz opanowania znacznie trudniejszych tematów. Ponadto liczy się mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu, słownictwo, a także gramatyka. Wszystkie materiały są ściśle związane ze sferą biznesową, dlatego przede wszystkim liczą się zwroty oraz słówka, których niekiedy nie mamy podczas nauki General English. Nacisk ponadto stawia się na argumentowanie, przedstawianie prezentacji czy wyników. Tego nie przerabia się na lekcjach GE. Niekiedy także język biznesowy skupia się na konkretnej branży, aby wyćwiczyć dane umiejętności potrzebne z określonego zakresu. Wszystko to tyczy się także odpowiedniego kursu, dlatego polecamy naukę Business English w ProfiLingua, gdzie zajęcia dostosowane są pod indywidualne kryteria oraz stawiają na wysoką jakość nauki. Należy wspomnieć, że język biznesowy to przede wszystkim specjalistyczny charakter języka oraz trudniejsze przerabiane tematy niż w przypadku zwykłego, podstawowego angielskiego.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.