Angielski dla seniorów – wybierz odpowiednią metodę

Cały czas udowadniamy, że nauka angielskiego możliwa jest dosłownie w każdym wieku. Zanim jednak zapiszesz się na zajęcia z języka, powinieneś wpierw zapoznać się z metodami nauczania, z którymi możesz się spotkać podczas poszukiwań odpowiedniej szkoły. Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie zamieściliśmy najważniejsze sposoby nauczania w czasie kursu angielskiego.

W grupie

Pierwszą opcją oferowaną między innymi przez szkołę ProfiLingua – angielski dla dorosłych jest możliwość uczenia się w grupie, które są wyłaniane spośród kandydatów w oparciu o ich stopień znajomości angielskiego. Zazwyczaj są one kilkuosobowe, a zatem jest to dobre grono odbiorców, którym każdemu z osobna można poświęcić w równym stopniu uwagę i czas. Dla ludzi starszych to także dobra alternatywa, kiedy czują samotni i pragną poznawać nowe osoby, z którymi będą nie tylko się uczyć, ale mogą także spędzać ze sobą czas poza zajęciami.

Kurs angielskiego w grupach to dobry pomysł również, ze względu na motywację. Każdy uczestnik chce pokazać się z jak najlepszej strony i wyróżnić się na tle innych, dzięki czemu efekty jego pracy są trwalsze i skuteczniejsze. Mają możliwość także rozmawiania między sobą, by oswoić się z używaniem języka angielskiego na co dzień. Jak wiadomo to zawsze raźniejsza forma przyswajania wiedzy.

Indywidualnie

Z kolei jeśli mamy do czynienia z osobami starszymi, które wolałyby rozpocząć swoją przygodę z angielskim sam na sam z lektorem, zachęcamy do wyboru kursu indywidualnego, który jest opracowywany wspólnie z prowadzącym zajęcia. Ustalane są odpowiadające godziny i termin spotkań, a także czas ich trwania. Co więcej, zawsze można dodatkowo powtórzyć poprzedni materiał, jeśli był on niezrozumiały, a wtenczas nie obarczana jest tym pozostała część grupy. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że każdy senior potrzebuje mniej lub więcej czasu na przyswojenie wiedzy, a to już właśnie dobre podstawy do wyboru indywidualnego kursu nauczania w szkole językowej.

Gdzie się uczyć?

Wybierając bardziej nowoczesne placówki nauczania, możesz także spotkać się z możliwością nauczania internetowego, co jest świetną opcją dla osób starszych, które dobrze radzą sobie z komputerem i często spędzają przy nim czas. Wówczas rozwiązywanie zadań online to sprytne i wygodniejsze rozwiązanie, dzięki czemu oprócz zwykłych zajęć stacjonarnych można dodatkowo trenować swoje umiejętności i zdobytą wiedzę. To doskonałe uzupełnienie ćwiczeń prowadzonych z lektorem, podczas których masz szansę także doskonalić swoje zdolności mówienia po angielsku zarówno z kursantami, jak i prowadzącym zajęcia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.